ଘର ଭିତରେ ମୃତ୍ୟୁର ତାଣ୍ଡବ : ୩ ଝିଅ ସମେତ ସ୍ତ୍ରୀ’କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା ।

288

ଆମେରିକାର ଚିକାଗୋ ସହରରେ ଜଣେ ପାଞ୍ଚ ସନ୍ତାନର ପିତା ତାଙ୍କର ତିନି ଝିଅ ସମେତ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ପତ୍ନୀଙ୍କ ନାମ ମାଜେଡା କାସେମ, ତାଙ୍କୁ ୫୩ ବର୍ଷ ହେଇଥିଲା । ତାଙ୍କର ୨୫ ବର୍ଷୀୟା ଦୁଇ ଯାଆଁଳା ଝିଅ ହାଲେମା ଏବଂ ଜାହିୟା ଏବଂ ୨୪ ବର୍ଷୀୟା ସାନ ଝିଅ ହାନାନ କାସେମଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପିତା ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

ଆମେରିକାର ଚିକାଗୋ ସହରରେ ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନ୍ତରାତ୍ମାକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇପାରେ । ପାଞ୍ଚଟି  ସନ୍ତାନର ପିତା ତାଙ୍କ ନିଜର ତିନି ଝିଅ ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ୯୧୧ କୁ  କଲ କରି ଏହି ଘଟଣାକୁ ଏକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ବୋଲି ସେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ । ରାତି ୧୧.୩୦ ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟିନଲି ପାର୍କର ଏକ ଘର ବାହାରେ ପୋଲିସକୁ ଡାକିଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ପରେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା କୌଣସି ନରସଂହାର ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ ।

ମୃତକ ସ୍ତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କ ନାମ ୫୩ ବର୍ଷିୟ ମାଜେଡା କାସେମ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି । ତାଙ୍କର ମୃତ ତିନିଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇ ଜଣ  ଯାଆଁଳା ଥିଲେ ତାଙ୍କ ନାମ ହାଲେମା ଏବଂ ଜାହିୟା, ସେମାନେ ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଥିଲେ ଏବଂ ୨୪  ବର୍ଷୀୟା ସାନ ଭଉଣୀର ନାମ  ହାନାନ କାସେମ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ୯୧୧  ମେସେଜ୍ ଟେକର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫୋନରେ ଫୋନ୍ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଗୁଳି ଚଳାଇ ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି । ୯୧୧  ମେସେଜ୍ ଟେକର୍ ଅନୁଯାୟୀ, କଲ୍ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରକୃତରେ ସହଯୋଗ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଫୋନ କଟିଦେଇଥିଲେ ।

ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଗିରଫ

ଜନ ନିରାପତ୍ତା ବିଭାଗର ଟିନ୍ଲି ପାର୍କ କହିଛନ୍ତି  ଯେ ଏହା ଏକ ଘରୋଇ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଏବଂ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଜଣକ ଘର ଭିତରେ ଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବନ୍ଧୁକ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା । ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ପରେ ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ହେତୁ ନିକଟସ୍ଥ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣାରେ ପଡୋଶୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି

ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଭଲ ଲୋକ ବୋଲି ପଡ଼ୋଶୀମାନେ କହିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଥିଲା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଲାମାନେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତର ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିଲେ। ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଦୁଇଟି ବୟସ୍କ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଝିଅ ତାଙ୍କୁ ଜାଣନ୍ତି । ସେ ତାଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ସହିତ ସ୍କୁଲ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ଯାଆଁଳା ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକାଠି କାମ କରୁଥିଲେ । ସେ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲେ | ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଭଲ ପିଲା ଥିଲେ ।  ଜୀବନରେ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଉଚ୍ଚ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଗ୍ରାମ ପରିଚାଳକ ପାଟ କାର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ ବିପଦ ନାହିଁ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଜଣକ ପୋଲିସ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି । କାର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣା କେବଳ ପରିବାର ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଆଖପାଖର ସମସ୍ତ ପଡ଼ୋଶୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣାଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ ।