ଦୁର୍ଗା ବିସର୍ଜନ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଉପରେ କାର ଚଢ଼ାଇବା ଘଟଣା । ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ କରୁଥିଲେ ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାର । ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

314

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଛତିଶଗଡ ଜଶପୁରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦେବୀ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ବିସର୍ଜନ ବେଳେ ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ କାର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇ ଚାଲିଯାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ଘଟଣାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୧୬ ଜଣ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସୂଚନା ରହିଛି । ତେବେ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣେ ଜଣେ ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀ ବୋଲି ଖବର ମିଳିିଛି ।

ପୋଲିସ ଅଫିସର ଅଜୟ ଯାଦବଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ,ଦୁଇ ଆରୋପୀ ଲମ୍ବା ସମୟ ଧରି ଗଞ୍ଜେଇ ତସ୍କରୀ କରିଆସୁଥିଲେ । ସେମାନେ ଓଡିଶାରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଭିତରେ ଏହି ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାର କରୁଥିଲେ । ତେବେ ଏହି ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକର ପରିଚୟ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଲେ ଗୌରବ ଅଗ୍ରୱାଲ । ତାଙ୍କର ବୟସ ମାତ୍ର ୨୧ ବର୍ଷ ।
ଅନ୍ୟପଟେ ଛତିଶଗଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବାଘେଲ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଦୁଃଖଦ ଓ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଆରୋପୀମାନଙ୍କୁ ଏବେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । କିଛି ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ଦିବଙ୍ଗତ ଆତ୍ମାଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ମିଳୁ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ । ଆହତଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରିଛନ୍ତି ।