ଅନନ୍ତଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଅପରାଜିତା । କହିଲେ, ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିହାର ଭଳି ଅଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁନି ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ।

230

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବିଧାୟକ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନାଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା । ଗୁରୁବାର ରାତିର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅପରାଜିତା ପ୍ରେସମିଟ୍ କରିବା ସହ ବିଜେଡିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ଆଉ ଆଗକୁ ତାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅପରାଜିତା ଏଭଳି ଆରୋପ ଆଣିବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କଡା ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା ।

ଅପରାଜିତା ବିଜେଡି ବିରୋଧରେ ଆଣିଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ନେଇ ଅନନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ଗତକାଲି କିଛି ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ଖାସକରି ମହିଳା ମାନେ ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଦେଖିବା ପାଇଁ । ସେହି ସମୟରେ କିଛି ଗୁଣ୍ଡା ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ସେହି ବାଟ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଅପରାଜିତା ମ୍ୟାଡ଼ମ ଓହ୍ଲାଇ ତାଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ୱନା ଦେଲେ ନାହିଁ । ଆଉ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଅପରାଜିତା ମ୍ୟାଡ଼ମଙ୍କୁ  ତାଙ୍କ ଦୁଃଖ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବାକୁ ଗଲେ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅଶାଳୀନ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଛି । ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଏତେ ଭୟ କାହିଁକି କରୁଛନ୍ତି ସାଂସଦ।

 ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ଜନ ପ୍ରତିନିଧି ନିଜ ସାଙ୍ଗରେ ଗୁଣ୍ଡା ବାହିନୀ ରଖି ନାହାନ୍ତି । ଯେଉଁ ମାନେ ଅପରାଜିତାଙ୍କ ସହ ବୁଲୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ନାମରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ରହିଛି । ବିଜେପିରେ ଅନେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି କେହି ବି ଏପରି ନିଜ ସାଙ୍ଗରେ ଗୁଣ୍ଡା ବାହିନୀ ଧରି ବୁଲୁ ନାହାନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାକୁ ବିହାର ଭଳି ଅଶାନ୍ତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା ନ କରନ୍ତୁ ଅପରାଜିତା । ଓଡ଼ିଶା ଏକ ଶାନ୍ତି ପ୍ରିୟ ରାଜ୍ୟ । ଏଠି ଅଶାନ୍ତି ଓ ବିଶୃଙ୍ଖଳା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅପରାଜିତା । କିଛି ଏଭଳି ଢଙ୍ଗରେ ଅପରାଜିତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ଅନନ୍ତ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟବିହାର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାଂସଦ । ଅପରାଜିତା କହିଛନ୍ତି, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି । ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଜାଣିଶୁଣି ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି, ବିଶୃଂଖଳା କରାଯାଉଛି । ସେ ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ ସରକାର । ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ସାଂସଦ ।

ଗୁରୁବାର ଘଟିଥିବା ହିଂସା  ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସେ ସଂସଦରେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବେ  । ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ୱାର୍ଡ ଓ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ସେ ବୁଲିବେ । ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଦାୟିତ୍ୱ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର । ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅପରାଧରେ ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ୱିତୀୟରେ ରହିଛି । ବିଜେଡି ଏହାକୁ ପ୍ରଥମ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅପରାଜିତା । ଏଥିସହ ରାଜ୍ୟରେ ଘଟୁଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅବଗତ ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ସାଂସଦ ଅପରାଜିତାଙ୍କ ସହ ସ୍ୱର ମିଳାଇଛି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି । ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବେଳେ ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧକୁ ଘଟଣାକୁ ନିନ୍ଦା କରିଛି ବିଜେପି । ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ସମୀର ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଗତକାଲିର ଘଟଣା ପ୍ରମାଣିତ କରୁଛି ରାଜ୍ୟରେ କେତେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମହିଳା । ପୌର ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ବୟାନବାଜି ରାଜନୀତିକୁ ଉଷ୍ମ କରିଛି ।