ପୁଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କଲେ ଲୁଟେରା : ପ୍ରଥମେ କାଟିଲେ ସିସିଟିଭିର ତାର , ତା’ପରେ ଏଟିଏମରୁ ଲୁଟିନେଲେ ୨୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ କାଟି ତା’ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ ।

133

ବିହାରରେ ଭାଗଲପୁରରେ ପୁଣି ଥରେ ପୁଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା । ପୁଲିସ ଆଖିରେ ଧୁଳି ଦେଇ ଏଟିଏମରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିର ତାର କାଟିବା ସହ ଏଟିଏମରୁ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେବା ଘଟଣା ଏବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ସୋମବାର ରାତିରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଭାଗଲପୁରର ମୁଜାହିଦ୍ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୀରଜାହ୍ନତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏଟିଏମରେ ଲୁଟେରାମାନେ କଳାକନା ବୁଲାଇ ଥିଲେ । ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଲୁଟେରାମାନେ ଗ୍ୟାସ୍ କଟିଂ ମେସିନର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ସେମାନେ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନ୍ କାଟି ତା’ ମଧ୍ୟରୁ ୨୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ପୁଲିସ । ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଗ୍ୟାସ୍ କଟିଂ ମେସିନର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିବା କଥା ଜାଣିବା ସହ ଲୁଟେରାମାନେ ଲୁଟ୍ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସିସିଟିଭିର ତାର କାଟି ଦେଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଥିଲା । ଏହା ସହ ଚୋରି କରିବା ସମୟରେ କେହି ଯେମିତି ନ ଦେଖନ୍ତୁ ସେଥିପାଇଁ ସେମାନେ ଏଟିଏମ୍ କାଉଣ୍ଟରର ସଟର ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ଗୋଟେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ସାମିଲ ଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଥିବା ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.