ଅସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ଝିଅର ଜୀବନ ! ଝିଅର ସ୍ମୃତିରେ ୪୫ ଜଣ ଗରିବ ଝିଅଙ୍କ ପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଉଛନ୍ତି ବସଭରାଜ ।

20

ନିଜ ଝିଅର ସ୍ମୃତିରେ ଜଣେ ବାପା ୪୫ଜଣ ଗରିବ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପଢ଼ା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବା ଘଟଣା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏକ ଅଜଣା ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ହୋଇ ଝିଅ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ପରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଥିଲେ ବସଭରାଜ । ଏତେ କମ ବୟସରୁ ଝିଅ ଚାଲିଯିବା ପରେ ସେ ଦୁଃଖକୁ ବସଭରାଜଙ୍କ ପରିବାର ଭୁଲି ପାରି ନଥିଲା । ହେଲେ ଘରେ ବସି ନିଜ ଝିଅକୁ ମନେ ପକାଇବା ଅପେକ୍ଷା ବସଭରାଜ ଏକ ଅନୁପ୍ରାଣିତ କଲା ଭଳି କାମ କରିବା ପାଇଁ ମନସ୍ଥ କରିଥିଲେ ।

ନିଜ ଝିଅ ଭଳି ଅନ୍ୟ ୪୫ଜଣ ଗରିବ ବାପର ଝିଅକୁ ସେ ପଢ଼ିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିଲେ । ବସଭରାଜ ପେଶାରେ କ୍ଲର୍କ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏକ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲର ୪୫ଜଣ ଗରିବ ପରିବାରର ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପଢ଼ା ଖର୍ଚ୍ଚ ଉଠାଇବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି । ଚଳିତ ବର୍ଷଠାରୁ ସେ ଏହି କାମ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.