ଅନୁପମ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୂଆ ସିନେମା ‘ପ୍ରତୀକ୍ଷା’ । ଡିସେମ୍ବରରେ ବଡ ପରଦାରେ କରିବ ମୁକ୍ତିଲାଭ, ନିଚ୍ଛକ ଓଡ଼ିଆ କାହାଣୀ ଦେଖିବେ ଦର୍ଶକ ।

145

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଖୁବଶୀଘ୍ର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି ଓଲିଉଡର ଜଣାଶୁଣା ପ୍ରଯୋଜକ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅନୁପମ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନୂଆ ସିନେମା ‘ପ୍ରତୀକ୍ଷା’ । ବିଶିଷ୍ଟ କଥାକାର ଗୌରହରି ଦାସଙ୍କ ଏକ କ୍ଷୁଦ୍ରଗଳ୍ପ ଆଧାରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହି ସିନେମାର ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟ ଓ ସଂଳାପ ରଚନା କରିଛନ୍ତି ରୋଶନ ବିଷୋଇ। ବର୍ଷା ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ପ୍ରଯୋଜିକା ଅଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସଂଘର୍ଷ କାହାଣୀକୁ ନେଇ ଏହି ସିନେମା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି ।

ଅମୀୟ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଡକସନ ନିବେଦିତ ‘ପ୍ରତୀକ୍ଷା’ର ମୁଖ୍ୟ କଳାକାରମାନେ ହେଲେ ଦୀପନ୍ୱିତ ଦାସମହାପାତ୍ର, ଚୌଧୁରୀ ଜୟ ପ୍ରକାଶ ଦାସ, ବର୍ଷା ପଟ୍ଟନାୟକ, ଶ୍ରୀଲା ତ୍ରିପାଠୀ, ରୂପାମ୍ବିକା ନାୟକ, ସୁଶୀଲ ମିଶ୍ର, ଅବକାଶ ମିଶ୍ର ଓ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର। ଅଙ୍କେଶ-ଆଶିଷ ଏହି ଫିଲ୍ମର ସଙ୍ଗୀତ  ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଗାମାଧବ ପଣ୍ଡା ଓ ପ୍ରିୟରଂଜନ ସାହୁ ଗୀତ ରଚନା କରିଛନ୍ତି । ଫିଲ୍ମର ଗୀତଗୁଡ଼ିକରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ଆଶିଷ ପ୍ରଧାନ, ହ୍ୟୁମାନ ସାଗର, ବିଶ୍ୱଜିତ ମହାପାତ୍ର ଓ ବିଭାସ ରଥ। ଦୀପକ କୁମାର ‘ପ୍ରତୀକ୍ଷା’ର ସିନେମାଟୋଗ୍ରାଫି ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି । ଦେବେନ ମିଶ୍ର ସଂପାଦନା ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବରୁ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ କଞ୍ଚାଲଙ୍କା‌ ପାଇଁ ୱେବସିରିଜ୍  ‘ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ ଅଫ୍ ପୁରୀ’ ନିର୍ମାଣ କରି ବେଶ୍ ଲୋକପ୍ରିୟତା ସାଉଁଟିଥିଲେ ଅନୁପମ୍ ପଟ୍ଟନାୟକ ।  ଆଉ ଏବେ   ‘ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ ଅଫ୍ ବ୍ରହ୍ମପୁର’ ଶୀର୍ଷକରେ ପୁଣି ଏକ ୱେବସିରିଜ୍ ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି ଅନୁପମ୍ । ଏ ସଂପର୍କରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅନୁପମ୍ କହନ୍ତି, ‘ଆମେ ‘ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ ଅଫ୍ ପୁରୀ’ର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଆଦୃତିରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି। ଏହାପରେ ‘ଗ୍ୟାଙ୍ଗସ ଅଫ୍‌ ବ୍ରହ୍ମପୁର’ ଆମର ଆଉ ଏକ ପ୍ରୟାସ । ଏହି ନୂଆ ସିରିଜକୁ ଅଧିକ ଉଚ୍ଚମାନରେ  ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବୁ ଏବଂ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ରହୁଥିବା ଓଡ଼ିଆ ଦର୍ଶକ ଏହି ବ୍ୟୟ ବହୁଳ ସରିଜକୁ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆସନ୍ତା ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ବଡ ପରଦାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ  ପ୍ରତୀକ୍ଷା । ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଯୋଜକ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅନୁପମ ପଟ୍ଟନାୟକ ।