ଗୁଜରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ବି ଗଡିଲା ରଥ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାନୀଙ୍କ ଛେରା ପହଁରା ପରେ ଭକ୍ତ ଟାଣିଲେ ରଥ

ଭୋର ୪ଟାରୁ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ମଙ୍ଗଳ ଆଳତୀ କଲେ ବିଜେପି ସଭାପତି ଅମିତ ଶାହ

83

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଗୁଜୁରାଟ ଅହମ୍ମଦବାଦରେ ରଥଯାତ୍ରା ଅୟୋଜିତ ହୋଇଛି । ଭୋର ୪ଟାରୁ ବିଜେପିର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ଦର୍ଶନ ବେଳେ ଅମିତ ଶାହା ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଉଭୟ ମିଶି ମଙ୍ଗଳ ଆଳତୀ କରିଥିଲେ । ସକାଳୁ ଲୋକାରଣ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାନୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଛେରା ପହଁରା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ଅତି ଆନନ୍ଦରେ ତିନ ରଥ ଟାଣିଥିଲେ ।

ତେବେ ଆଜିର ଏହି ପବିତ୍ର ପାର୍ବଣ ଅବସରରେ ଶାହା କେତେକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଓଡ଼ିଶାର ପୁରୀ ରଥଯାତ୍ରା ପରେ ଦେଶରେ ଗୁଜରାଟ ରଥଯାତ୍ରା ହେଉଛି ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ୍ ରଥଯାତ୍ରା। ପୃଷ୍ଠଭୂମିରେ ପୁରୀ ମନ୍ଦିର ଓ ରଥଯାତ୍ରାର ଚିତ୍ର ଓ ନିଜର ଯୋଡ଼ହସ୍ତ ଫଟୋ ସହ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ମଧ୍ୟ ଶୁଭେଚ୍ଚା ବାର୍ତ୍ତା ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି: ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଶୁଭକାମନା। ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଆମ୍ଭ ସମସ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ସଦାସର୍ବଦା ରହିଥାଉ।
ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ।

Comments are closed.