ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବଡ ଘୋଷଣା କଲେ ଅଖିଳେଶ । କହିଲେ, ଏବେ ଆଉ କୌଣସି ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିରେ କରିବି ନାହିିଁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

286

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏସପି, ବିଏସପି ସମେତ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଶନିବାର ଦିନ ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକାରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଗୋରଖପୁର ସହରରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଯୋଗୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ସାରିଛି। ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଅଖିଳେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଉ କୌଣସି ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ (ବିଜେପି) ଯାହାର ଟିକେଟ୍ କାଟିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କାଟିଦିଅନ୍ତୁ।

ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଖିଳେଶ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଥିଲେ, ବେଳେବେଳେ ସେ(ଯୋଗୀ) କହୁଥିଲେ ଯେ ସେ ମଥୁରାରୁ ଲଢ଼ିବେ , ବେଳେବେଳେ ସେ କହୁଥିଲେ ଯେ ସେ ଅଯୋଧ୍ୟାରୁ ଲଢ଼ିବେ । ତା’ପରେ ପ୍ରୟାଗରାଜରୁ ଲଢେଇ କରିବା ନେଇ କହିଥିଲେ । ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ବିଜେପି ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ପଠାଇ ସାରିଛି। ଯଦିଓ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଗତକାଲିଠାରୁ ଗୋରଖପୁରରେ ଅଛନ୍ତି, ଏବେ ମୁଁ ଭାବୁଛି ତାଙ୍କୁ ଗୋରଖପୁରରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ।

ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ କହିବି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଏହାର କୌଣସି ବିଧାୟକ କିମ୍ବା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବି ନାହିଁ। ଆପଣ କାହା ଟିକେଟ୍ କାଟିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା କାଟି ପାରିବେ ।