ଶେଷ ବଲର ରୋମାଞ୍ଚ । ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍ ମାରିଲେ ବିଶାଳ ଛକା, ଚାମ୍ପିୟନ ଟାଇଟଲ ହାତେଇଲା ତାମିଲନାଡୁ ।

182

କନକ ବ୍ୟୁରୋ :  ଶେଷ ବଲରେ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କ ବିଶାଳ ଛକା । ଲଗାତାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ ହେଲା ତାମିଲନାଡୁ । ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ କିଛି ଏଭଳି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଶେଷ ବଲରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ବାହାରିଥିବା ଛକା ତାମିଲନାଡୁକୁ ଚାମ୍ପିୟନ କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ରୋମାଞ୍ଚକର ମୁକାବିଲାରେ ଶାହାରୁଖଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ ଫଳରେ ୪ ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ସହ ଟାଇଟଲ ଉଠାଇଛି ତାମିଲନାଡୁ । ମାତ୍ର ୧୫ ବଲରୁ ୩ଟି ଛକା ସହ ୩୩ ରନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳକୁ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବିଜୟ ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି ଶାହାରୁଖ ।

ତାମିଲନାଡୁ ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଫଳାଫଳ କଣ ହେବ ତାହାର ଅନ୍ଦାଜ କେହି ଲଗାଇ ପାରିନଥିଲେ । କ୍ରିକେଟ ଅନିଶ୍ଚିନ୍ତତାର ଖେଳ, ଏହା ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାର ଫଳାଫଳ କେତେବେଳେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଆଡକୁ ଢଳୁଥିଲା ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ତାମିଲନାଡୁ ସପକ୍ଷରେ । କିଛି ଏଭଳି ଖେଳ ଶେଷ ବଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ୧୫୨ ରନର ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ତାମିଲନାଡୁକୁ ଶେଷ ଓଭରରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୬ ରନର ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ତେବେ ଓଭର ଆରମ୍ଭରୁ ଏକ ଚୌକା ହେବା ସହ ତାମିଲନାଡୁ ଉପରୁ ଚାପ କମିଥିଲା । ଏହାପରେ ଲଗାତାର ୧ ଓ ୨ ରନ ଲେଖାଏଁ ନେବା ସହ ଶେଷ ବଲରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୫ ରନର ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଆଉ ଶେଷ ବଲରେ ହିଁ ବିଶାଳକାୟ ଛକା ମାରି ଶାହାରୁଖ ଦଳର ସୁପରଷ୍ଟାର ପାଲଟି ଯାଇଥିଲେ ।

ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ ଟ୍ରଫିରେ ତାମିଲନାଡୁର ଏହା ୩ୟ ଟାଇଟଲ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୦୦୬-୦୭ରେ ତାମିଲନାଡୁ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା । ଏହାସହ ଗତ ୩ଟି ସିଜିନରେ ତାମିଲନାଡୁ ଫାଇନାଲ ଟିକେଟ ହାତେଇଛି ।ତେବେ ୨୦୧୯-୨୦ରେ ତାମିଲନାଡୁକୁ ମାତ୍ ଦେଇ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗତ ସିଜିନରେ ବରୋଦାକୁ ହରାଇ ତାମିଲନାଡୁ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା ।