ଛତିଶଗଡ଼ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଓ ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ । ଜଣେ ଯବାନ ସହିଦ, ପାଲଟା ଆକ୍ରାମଣରେ ଟଳିଲେ ୪ ମାଓବାଦୀ

218

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଛତିଶଗଡ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ମଦନୱାଡା ଥାନା ଅଂଚଳରେ ପୁଲିସ ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ । ଛତିଶଗଡ ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ମଦନୱାଡା ଥାନା ଅଂଚଳରେ ମାଓ ଶିବିର ଚାଲିଥିବା ଖବର ପାଇ ମଦନୱାଡା ଥାନା ସର୍ଚ ଅପରେସନ୍ କରିଥିଲା ପୁଲିସ । ଅଧିକାରୀ ଶ୍ୟାମ କିଶୋର ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତିରେ ସର୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ପୁଲିସ । ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ପୁଲିସ-ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସହିଦ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ପାଲଟା ଆକ୍ରମଣରେ ୪ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ ୪୭ ବନ୍ଧୁକ ସହ ବହୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ ହୋଇଛି ।

ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଛତିଶଗଡ଼ର ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଘଟି ଜଣେ ପୁଲିସ ସବ୍-ଇନ୍‌ସ୍‌ପେକ୍ଟର୍‌ ସହିଦ ଓ ଚାରିଜଣ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମାନପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ପର୍‌ଧୋନି ଗାଁ ନିକଟରେ ଏହି ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍ ଚାଲିଥିଲା। ରାଜନନ୍ଦଗାଓଁର ସହକାରୀ ପୁଲିସ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍ ଜିଏନ୍ ବାଘେଲ୍ କହିଛନ୍ତି, ଚାରିଜଣ ନକ୍ସଲ୍‌ଙ୍କ ଶବ, ଗୋଟିଏ ଏକେ-୪୭ ରାଇଫଲ୍, ଗୋଟିଏ ଏସ୍‌ଏଲ୍‌ଆର୍ ଅସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଦୁଇଟି .୩୧୫ ବୋର୍ ରାଇଫଲ୍ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତେବେ ୨୦୦୯ ମସିହା ଜୁଲାଇ ମାସରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର୍‌ରେ ପୁଲିସ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍‌ ଭିକେ ଚୌବେଙ୍କ ସମେତ ଅଣତ୍ରିଶଜଣ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ।

Comments are closed.