ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ସିବିଏସଇର ବକେୟା ପରୀକ୍ଷା: ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ୨୯ଟି ବିଷୟ ପାଇଁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ବାହାରିବ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ

କେନ୍ଦ୍ର ମାନବ ସମ୍ବଳ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଦେଲା ସୂଚନା

260

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ବକେୟା ଥିବା ସିବିଏସଇର ପରୀକ୍ଷା ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ହେବ । କରୋନା ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ସିବିଏସଇର ୨୯ଟି ବିଷୟ ପରୀକ୍ଷା ହେବା ବାକି ରହିଛି । ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଏହି ପରୀକ୍ଷା ଗୁଡିକ ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୧ରୁ ୧୫ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବୋଲି ସରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ୬ଟି ବିଷୟରେ ପରୀକ୍ଷା କେବଳ ଉତର ଦିଲ୍ଲୀର ପିଲାଙ୍କ ବାକି ରହିଛି । ତେବେ ଏନେଇ ପରୀକ୍ଷା ସୂଚୀ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । କରୋନା ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ସିବିଏସଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ ପରେ ୮ ଦିନର ପରୀକ୍ଷା କରିପାରି ନାହିଁ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, କରୋନାଭାଇରସ୍ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ହେତୁ ଦେଶରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ପରୀକ୍ଷା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ସାରା ଦେଶରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । କରୋନାଭାଇରସ୍ ଲକ୍ଡାଉନ୍ ପରେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ପୁନଃ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ଆଇଆଇଟି, ଜେଇଇ ଏବଂ ଏନଇଇଟି ପରୀକ୍ଷା ଜୁଲାଇ ୧୮-୨୬ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

Comments are closed.