ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ! କହିଲେ ହୋଇଛି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ସେପଟେ ବିଗ୍ ବସରୁ ଆସିଲା ଅଫର ?

1

ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ରାୱତ ଏବଂ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିଲା । ଯାହାର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଏପରି ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ମହିଳା ଜଣକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଘଟଣାରୁ ପରଦା ଉଠିବା ପରେ ସିଏମ୍ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲେ ।

ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଗତ କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ରିୟାଲିଟି –ସୋ ବିଗ୍ ବସରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଏକ ଫୋନକଲ ଆସିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ବିଗ୍ ବସରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । ଏବଂ କହିଥିଲେ ମୁଁ ମୋ ଘର ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁନି, ମୋତେ ମୋ ପରିବାର ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କ ଜତ୍ନ ନେବାରେ ଅଛି । ତେଣୁ ମୁଁ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବି ନାହିଁ । ଏହି କିଛି କଥା କହି ମହିଳା ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଜଣକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ଟ୍ରାନ୍ସଫରର ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମହିଳା ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ତାଙ୍କ ଚାକିରିକୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିବା ପାଇଁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ । ଏହି କଥାରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏଣୁତେଣୁ କହିଥିଲେ । ଏବଂ ମହିଳାଙ୍କୁ ସସ୍ପେଣ୍ଟ୍ କରିବା କଥା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେପି ଏମଏଲଏ ମୁନ୍ନା ସିଂହ ଚୌହାନ ସରକାରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ସଫେଇ ଦେଇ କହିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୌଣସି ଭୁଲ ନାହିଁ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମହିଳାଙ୍କ ସହ କୌଣସି ପ୍ରକାର କଟୁ ବଚନରେ କଥା ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସସ୍ପେଣ୍ଟ୍ କରିଦିଆଗଲା । ମହିଳା ଏପରି ମିଛ ଅପବାଦ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ଲଦି ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ଏହି ଘଟଣାର ପରଦାଫାସ ହେବା ପରେ ଜନତା ଘୁରି ଘୁରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରସନ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ।

Comments are closed.