ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ଏସବିଆଇରେ ଚାକିରି: ମିଳିବ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ବି ଅଧିକ ଦରମା, ଜାଣନ୍ତୁ ଆବେଦନ କରିବାର ପୂରା ପ୍ରକ୍ରିୟା

2,044

ଯଦି ଆପଣ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରଡୁଏଟ କିମ୍ବା ଏମବିଏ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ତଥା ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଚାକିରିର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ନେଇ ଆସିଛି । ଏସବିଆଇ, ମାର୍କେଟିଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମେତ ଅନେକ ପଦବୀ ଉପରେ ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି । ବଡ କଥା ହେଲା କି, ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କୌଣସି ବି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ।

କିଭଳି କରିବେ ଆବେଦନ

ଏସବିଆଇ ତରଫରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ Faculty officer ଏବଂMarketing executives ପଦବୀ ସାମିଲ ରହିଛି । ତେବେ ଭିନ୍ ଭିନ୍ନ ପଦବୀ ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ପୃଥକ ରହିଛି । ଏଥିରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସାରା ଦେଶରେ କୌଣସି ବି ରାଜ୍ୟରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯିବ । ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ କୌଣସି ବି ମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ସଂସ୍ଥାରୁ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ, ଏମବିଏ କିମ୍ବା ସମକକ୍ଷ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥି ହିଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ ଆଧାରରେ କରାଯିବ ।

ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ଏସବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଏହି ପଦବୀ ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ବୟସ ସୀମା ୨୮ ବର୍ଷ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ୫୫ ବର୍ଷ ବୟସ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଏହି ପଦବୀରେ ମନୋନିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ୨୫ ଲକ୍ଷରୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବାର୍ଷିକ ଦରମା ମିଳିବ । ଉଭୟ ମେରିଟ୍ ଏବଂ ଇଂଟରଭିୟୁ ଜରିଆରେ ଏହିସବୁ ପଦବୀ ଉପରେ ଚୟନ କରାଯିବ ।

ଏଠାରେ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ କି, ଏହି ସବୁ ପଦବୀରେ ଆବେଦନ ପାଇଁ ସାଧାରଣ ଏବଂ ଓବିସି ବର୍ଗର ଆବେଦକଙ୍କୁ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଆବେଦକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଫିସ୍ ବାବଦକୁ ଜମା କରିବାକୁ ହେବ । ଇଚ୍ଛୁକ ଆଶୀୟୀପ୍ରାର୍ଥୀ ଏସିବିଆଇର ଆଧିକାରୀକ ୱେବସାଇଟ ଜରିଆରେ ଅନଲାଇନ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ ସୁଦ୍ଧା ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ।

Comments are closed.