ଭବିଷ୍ୟତର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଲୋକେ ସଂଚୟ ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ନିବେଶ ଭଳି ବିକଳ୍ପମାନ ଚୟନ କରିଥାନ୍ତି । ଆଉ ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ବ୍ୟାଙ୍କର ସେଭିଂ ଆକାଉଂଟକୁ ହିଁ ଅଧିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ଭଲ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । କାହିଁକି ନା ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କର ଟଙ୍କା ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବା ସହିତ ଜମା ରଖିଥିବା ଟଙ୍କା ଉପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପାଖାପାଖି ୪ରୁ ୬ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ।

ହେଲେ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ କି ଆପଣ ମାତ୍ର ୧୦୩ ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରି ୧୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ହୋଇପାରିବେ । ଆଉ ସେ ବି ପୁଣି ପୂରା ଗ୍ୟାରେଂଟିର ସହିତ । ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଲଆଇସିରେ ପ୍ରତିମାସ ୧୦୩ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଭବଷ୍ୟତ ପାଇଁ ପୁଂଜି ସଂଚୟ କରିବାର ଏହା ଏକ ଉତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ । ଏଲଆଇସିର ଏହି ପଲିସିକୁ ଚିଲଡ୍ରେନ୍ସ ମନି ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ଲାନ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ବଡ କଥା ହେଲା କି, ୨୦ ବର୍ଷୀୟ ଏହି ପ୍ଲାନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମନି ବ୍ୟାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ମିଳିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏଲଆଇସିର ଏହି ପ୍ଲାନ ସଂପର୍କରେ ଜାଣିବା…

ନିୟମ

ସର୍ବନିମ୍ନ ବୀମା ରାଶି: ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ସର୍ବାଧିକ ବୀମା ରାଶି: କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ

ଏହି ପ୍ଲାନର ସଦସ୍ୟତା ପାଇଁ ସର୍ବନିମ୍ନ ବୟସ ସୀମା: ୦ ବର୍ଷ

ଏହି ପ୍ଲାନର ସଦସ୍ୟତା ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ବୟସ ସୀମା: ୧୨ ବର୍ଷ

ମାଚ୍ୟୁରିଟି ବର୍ଷ: ୨୫ ବର୍ଷ

କେତେ ଦେବାକୁ ପଡିବ ପ୍ରିମିୟମ

ବାର୍ଷିକ: ୩୮,୬୬୭ ଟଙ୍କା

ଅର୍ଧ ବାର୍ଷିକ: ୧୯୫୪୩ ଟଙ୍କା

ତ୍ରୟମାସିକ: ୯୮୭୫ ଟଙ୍କା

ମାସିକ: ୩୨୯୨ ଟଙ୍କା

ପ୍ରତିଦିନ: ୧୦୩ ଟଙ୍କା

କେତେ ବର୍ଷରେ ମିଳିବ ମନି ବ୍ୟାଙ୍କର ଫାଇଦା

୧୮ ବର୍ଷରେ: ୧,୪୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା

୨୦ ବର୍ଷରେ: ୧,୪୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା

୨୨ ବର୍ଷରେ: ୧,୪୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା