ମୋଦିଙ୍କ ‘ଜେମସ୍ ବନଡ୍’ ଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ହେଲେ ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ! ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଜାଯାଉଛି ଏଭଳି ଏନଏସଏ ।

433

ଭାରତ ସହ କୁଟନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଫେଲ୍ ମାରିବା ପରେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଅଜିତ୍ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଭଳି ଅଧିକାରୀ ନିୟୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଇମରାନ୍ ଖାନ୍ ସରକାର ଅଜିତ୍ ଡୋଭାଲଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ପାଲଟିଯାଇଛି । ସୂତ୍ରାନୁସାରେ ପାକ୍ ମିଡିଆରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି ଯେ ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ପରାମର୍ଶଦାତା ଅଜିତ୍ ଡୋଭାଲଙ୍କ ଭଳି ପାକରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଏନଏସଏ ନିୟୁକ୍ତ କରାଯିବ । ୨୦୧୮ ରେ ଇମରାନ୍ ଖାନ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ସମ୍ଭାଳିବା ପରେ ଭାରତ ସହ ସୁସଂପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ତରଫରୁ ରୋକଠୋକ୍ ଭାବରେ କୁହାଗଲା ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ କଥାବାର୍ତ୍ତା କେବେ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ।

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏନଏସଏ ସମ୍ଭାବିତ ନୋଟିସର ଅର୍ଥ ଭାରତ ସହ ପରଦା ପଛରେ କୁଟନୀତି କରିବା ଯଦ୍ୱାରା ପରମାଣୁ ଶକ୍ତି ସଂପର୍ଣ୍ଣ ଦୁଇ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟ ମୁଦ୍ଦାରେ କୌଣସି ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ହୋଇପାରିବ । ତେବେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଏହି ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ହୋଇଥିବା ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଫେବୃୟାରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ଜୈସ୍ –ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଜଣ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ସହିଦ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଭାରତ ତରଫରୁ ପାକ୍ ରେ ଏୟାର୍ ଆଟାକ୍ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା ।

Comments are closed.