ଦିଲ୍ଲୀର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର । ନାମାଙ୍କନ ଭରିବା ପରେ ଗମ୍ଭୀର ହେଲେ ‘ଚୌକିଦାର’ । 

1,429

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଥର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋଚକ ଲଢେଇ । ଏଠାରେ କ୍ରିକେଟର, ବକ୍ସର, ଅଭିନେତା ଏବଂ ନେତା ସମସ୍ତେ ରହିଛନ୍ତି ନିର୍ବାଚନୀ ମଇଦାନରେ । ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିଜ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିସାରିଛନ୍ତି । ତେବେ କ୍ରିକେଟରରୁ ରାଜନେତା ବନିଥିବା ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଗତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ପାଇ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଳାଇଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର ।

ତେବେ ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି, ଦିଲ୍ଲୀର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଉଛନ୍ତି, ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର । ଗମ୍ଭୀରଙ୍କର ସମୁଦାୟ ସମ୍ପତ୍ତି ୧୪୭ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅଟେ । ତେବେ ଗତକାଲି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବା ପରେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ ନେଇ ଆଉ ଏକ ରୋଚକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ପେଜରେ ସେ ନିଜ ନାଁକୁ ‘ଚୌକିଦାର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର’ କରିଛନ୍ତି  । କିଛି ଦିନ ତଳେ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ଗମ୍ଭୀର । ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ମୁଁ ବି ଚୌକିଦାର’ କ୍ୟାମ୍ପେନରେ, ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସମସ୍ତ ନେତା ନିଜ ଆଗରେ ଚୌକିଦାର ଯୋଡୁଛନ୍ତି ।

 

କାଲି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ହୋମଯଜ୍ଞ କରିଥିଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର । ଏହି ସମୟରେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ସହ ନଜର ଆସିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ । ଏହାପରେ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିରାଟ ରୋଡ ସୋ କରି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏହି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ । ତେବେ କ୍ରିକେଟରରୁ ନେତା ବନିଥିବା ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ନିଜ ସତ୍ୟପାଠରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ପାଖାପାଖି ୧୨.୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟକର ରିଟର୍ନ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଗମ୍ଭୀର । ତେବେ ସ୍ଥାବର ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ମିଶାଇ ମୋଟ୍ ୧୪୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବ-ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନରୁ ଲଢୁଥିବା ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ।

Comments are closed.