ଥମୁନି ବିଜେଡିର ଅର୍ନ୍ତଦ୍ୱନ୍ଦ

0

ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ବିଜେଡିରେ ଅନ୍ତଦ୍ୱର୍ନ୍ଦ୍ୱ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତାଗିଦ୍ ପରେ ବି ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ମୁହଁ ବନ୍ଦ ହେଉନାହିଁ । ମନ୍ତ୍ରୀ ଦାମ ରାଉତ, ସାଂସଦ ଭର୍ତୁହରି ମହତାବ, ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ତଥାଗତ ଶତପଥୀଙ୍କ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ହୁସେନ ରବି ଗାନ୍ଧି । ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବଳି ଯାଇଛନ୍ତି ବିଜେଡିର ଏହି ପୁରୁଖା ନେତା । ପାଜେରୋ ପଲିଟିକ୍ସ ଓ ବରିଷ୍ଠ କନିଷ୍ଠ ବିବାଦରେ ଘିଅ ଢାଳିଛନ୍ତି, ବିଜେଡିର ପୂର୍ବତନ ସାଧାରଣ ସଂପାଦକ ହୁସେନ ରବି ଗାନ୍ଧି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ ଆଉ କିଛି ପାଦ ଆଗେଇ ଯାଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି  । ଡାଲି ଦୁର୍ନୀତି ପାଇଁ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ୍ ଓ ରାସନ୍ କାର୍ଡ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ପାଇଁ କଟକ ମେୟର ପଦରୁ ଅନୀତା ବେହେରାଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେହିଭଳି ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ଚିଠିରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ହୁସେନ ରବି ଗାନ୍ଧି । ଦଳର ଭାବମୂର୍ତିକୁ ଅତୁଟ ରଖିବା ପାଇଁ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉ, ନଚେତ୍ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଉ ବୋଲି ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବିଜେଡିର ଯୋଗୀ ବୋଲି କହୁଥିବା ଏହି ବରିଷ୍ଠ ନେତା, ମନ୍ତ୍ରୀ ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମାଙ୍କ ସମ୍ପତିକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ,କହିଲେ ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ସଂଜୟ ଦାସବର୍ମା ଏତେ ସମ୍ପତିର ମାଲିକ ହେଲେ କେମିତି?

Comments are closed.