ଆପଣଙ୍କ ମତରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ମହାଲଢେଇରେ ବିଜୟଟୀକା ପିନ୍ଧିବ କିଏ? ଫଟୋରେ ଦେଖନ୍ତୁ ପୂରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ତଥ୍ୟ ।

212

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ମୟୂରଭଞ୍ଜ ମହାଲଢେଇରେ କିଏ ମାରିବ ବାଜି । ପ୍ରତି ନିର୍ବାଚନରେ ନେତା ବଦଳାଉଥିବା ମୟୂରଭଞ୍ଜବାସୀ ଏଥର କାହାକୁ ପଲ୍ଲୀରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପଠାଇବେ ତାହାକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏଠାରେ ରାଜ୍ୟର ୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଜେଏମଏମର ମଧ୍ୟ ଦବଦବା ରହିଛି । ଜେଏମଏମ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆସନରୁ ଗୋଟିଏ ଥର ବିଜୟର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଛି । ଚଳିତ ଥର ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥନରେ ଜେଏମଏମ ଏଠାରେ ନିଜର ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ସେହିଭଳି ନୂଆ ମୁହଁ ସହ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମଧ୍ୟ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବ୍ୟାଟଲଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଠାରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ଫାଇଟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ବାରିପଦା ବ୍ୟାଟଲଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ବାଜି ମାରିବ କିଏ? ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ବିଜେଡି, ଗତ ୪ଟି ନିର୍ବାଚନରେ ଖାତା ଖୋଲିପାରି ନାହିଁ ବିଜେପି-କଂଗ୍ରେସ । ପୂର୍ବ ନିର୍ବାଚନ ଗୁଡିକରେ ଦବଦବା ଦେଖାଇଛି ଜେଏମଏମ ।

ଯଶିପୁରରେ କିଏ ଉଡାଇବ ବିଜୟ ଧ୍ୱଜା? ଗତ ନିର୍ବାଚନ ଗୁଡିକରେ ପ୍ରତି ଦଳକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଯଶିପୁରବାସୀ, ଏଥର ଭୋଟରଙ୍କ ଭରସା ଜିତିବ କିଏ । ନୂଆ ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ୩ ଦଳ ।

ମୋରାଡା ମହାଲଢେଇରେ ବିଜୟ ଶିରିପା ପିନ୍ଧିବ କିଏ? ନୂଆ ମୁହଁ ସହ ମୈଦାନରେ ବିଜେପି-ବିଜେଡି, କଂଗ୍ରେସର ଭରସା ପୁରୁଣା ସିପାହୀ ।

ରାଇରଙ୍ଗପୁରରେ କାହାର ହେବ ରାଜତିଳକ? ପ୍ରତିଥର ନେତା ବଦଳାଇଥାନ୍ତି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀବାସୀ, ଏଥର କାହାକୁ ବାଛିବେ ଭୋଟର?

ସାରସକଣା ସିଂହାସନରେ ବସିବ କିଏ? ମୈଦାନରେ ୩ ଦଳର ନୂଆ ଯୋଦ୍ଧା, ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ ଭୋଟର ।

ଉଦଳାରେ ହେବ ବିଗ୍ ଫାଇଟ । ତୃତୀୟ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଉଭୟ ବିଜେଡି-ବିଜେପି, ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସାଥୀ କରି ଗଡକୁ କମବ୍ୟାକ୍ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରୟାସ ।

ବାଙ୍ଗିରୀପୋଷିରେ କିଏ ଉଡାଇବ ବିଜୟ ବାନା? ଗତ ୪ଟି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ଓ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଛନ୍ତି ଭୋଟର । ଖାତା ଖୋଲି ପାରିନାହାନ୍ତି ବିଜେପି-କଂଗ୍ରେସ ।

Comments are closed.