ବାଦାମ ଖାଇଲେ ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ପ୍ରାତଃ ଭୋଜନରେ ବାଦାମ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା କୋଲେଷ୍ଟର କମ ହେବା ସହିତ ବ୍ଲଡ ଶୁଗାର ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରୀତ ହୋଇଥାଏ । ଆମେରିକାର କ୍ୟାଲିଫୋର୍ନିୟା ୟୁନିଭରସିଟିର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କଲେଜରେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ଅଧିକାଶଂ ଛାତ୍ର ପ୍ରାତଃ ଭୋଜନ କରିନଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଧ୍ୟାନ ରଖିବା କଥା ଏହିକି ଯେ, ପ୍ରାତଃ ଭୋଜନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ଲଡ ଶୁଗାର ଏବଂ ଇଂସୁଲିନ ମେଟାବୋଲିଜ୍ମ ସମେତ କାର୍ଡିଓମେଟାବୋଲିକ ଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୁର କରାଯାଇ ପାରିବ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞ ରୁଡି ଆର୍ଟିଜଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣା ପଡିଛି, ପ୍ରାତଃ ଭୋଜନ କରୁନଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସକାଳୁ ବାଦାମ ସେବନ କରିବା ହିତକର ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଅଧ୍ୟୟନ ୭୩ ସୁସ୍ଥ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ କରାଯାଇଛି । ଏମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ବାଦମ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିଛି ଦିନ ଏପରି କରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ପରିକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ ଜଣାପଡିଥିଲେ ।

ବାଦାମର ଉପକାରିତା ।

• ନିୟମିତ ସକାଳୁ ୫ଟି ବାଦାମ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବେସ ହିତକର ହୋଇଥାଏ । ବାଦାମ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶ୍ମରଣ ଶକ୍ତି ବଢିଥାଏ ।
• ବାଦାମରେ ଫାଇବର ମାତ୍ରା ଖୁବ ଅଧିକ ରହିଛି । ଫାଇବର ଆମ ପାଚନ ପ୍ରକ୍ରିଆକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ । ପାଚନ କ୍ରିଆ ଠିକ ରହିବା ଦ୍ୱାରା କୋଲୋନ କ୍ୟାନ୍ସର ହୋଇନଥାଏ ।
• ବାଦାମରେ କ୍ୟାଲସିୟମର ପରିମାଣ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଥିବାରୁ ହାଡ ମଜଭୁତ କରିଥାଏ ।
କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବାଦାମ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫାଇଦା ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ।