ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ କଟକଣା ପରେ ବି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ଉପଭୋଗ କରୁଥିଲେ ଏହି ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ! ଦୁଇ ବିଏସଏନଏଲ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି କାର୍ଯ୍ୟରୁ କରାଗଲା ନିଲମ୍ବିତ ।

707

ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ଦୃଢ଼ କଟକଣା ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିବା ସମୟରେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ସୟେଦ୍ ଅଲି ଶାହା ଗୀଲାନିଙ୍କୁ ୪ ଦିନ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆକ୍ସେସ୍ ଦେବାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୁଇ ଜଣ ବିଏସଏନଏଲ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପ୍ରଶାସନ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି। ସମଗ୍ର ଉପତ୍ୟକା ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରୁ ଅଧିକ କାଳ ସମସ୍ତ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରାଯାଇଥିବା ସମୟରେ ଗୀଲାନି ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟୁଇଟ୍ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖ ଦିନ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୪ ତାରିଖ ଦିନ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଲାଇନ୍ ସମେତ ସମଗ୍ର କଶ୍ମୀରରେ ସମସ୍ତ ଯୋଗାଯୋଗ ଲାଇନ୍ ଛିନ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ଭଳି କଠୋର କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ କଠୋରପନ୍ଥୀ ବିଛିନ୍ନତାବାଦୀ ନେତା ସୟେଦ ଅଲି ଶାହା ଗୀଲାନିଙ୍କର ଅଗଷ୍ଟ ୮ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଲାଇନ୍ ଏବଂ ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ୍ ସଂଯୋଗ ରହିଥିଲା।ଗୀଲାନି ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଟୁଇଟ୍ ନ କରିବା ଯାଏଁ ସରକାରୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷମାନେ ଜାଣି ପାରି ନ ଥିଲେ ଯେ ସେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଆକସେସ୍ କରି ପାରୁଛନ୍ତି।

ଏହା ପରେ ଗୀଲାନିଙ୍କ ସମେତ ୮ଟି ଟୁଇଟର୍ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ ଟୁଇଟରକୁ କହିଥିଲେ। ସେ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ସବୁ ଉପତ୍ୟକାରେ ବିଦ୍ୱେଷ ବିସ୍ତାର କରୁଛି ବୋଲି ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ତଦନ୍ତ କରି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷମାନେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇ ଜଣ ଶୀର୍ଷସ୍ତରୀୟ ବିଏସଏନଏଲର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

Comments are closed.