୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଦେଇଥିବା ବିବାଦୀୟ ବୟାନ୍ ପାଇଁ ଫସିଲେ ବାବା ରାମଦେବ, ଏବେ ସମନ୍ ଜାରି କଲା କୋର୍ଟ

6

ବର୍ଷ ୨୦୧୪ରେ ଲଖନଉରେ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରେସ୍ କଂଫ୍ରେନ୍ସରେ ବାବା ରାମଦେବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଇଥିବା ଟିପ୍ପଣୀ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ବିପଦ ମାଡି ଆସିଛି । ହିସାରର ଅଦାଲତ ୨୨ ଅକ୍ଟୋବରରେ ରାମଦେବଙ୍କୁ ସମନ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଯୋଗ ଗୁରୁ ବାବା ରାମଦେବ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରେସ୍ କଂଫ୍ରେନ୍ସରେ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଥିଲେ ।

ହିସାରରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ଅଧିବେଶନ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ରାଜକୁମାର ଜୈନଙ୍କ ଅଦାଲତ ରାମଦେବଙ୍କୁ ଅଦାଲତରେ ଉପସ୍ଥିତ ହୋଇ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବାକୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ୨୬ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୧୪ରେ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଧିବକ୍ତା ରଜତ କଲ୍ସନ୍ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଭିଯୋଗକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ନୁସାରେ, ବାବା ରାମଦେବ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଲେ, “ଦେଖ ଭାଇ, ମୋଦି ଓ ବାବା ରାମଦେବ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସାଧୁ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭଳି । ତାଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ହିଁ ଖରାପ, ଯେ ତାଙ୍କୁ କୈାଣସି ଝିଅ ମିଳୁନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମା’ କୁହନ୍ତି କି, ମୋ ପୁଅ ତତେ ଯଦି ବିଦେଶୀ ଝିଅକୁ ବାହା କରାଇଦେବି, ତେବେ ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବୁନି । ଆଉ ମୁଁ ଦେଶୀ ଝିଅ ସହ କରାଇବାକୁ ଚାହୁଁନି, ମା’ ଚାହେଁ କି ପ୍ରଥମେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଯାଉ ତା’ପରେ ବିଦେଶିନୀକୁ ଆଣିବ । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହନିମୁନ୍ ଓ ପିକନିକ୍ କରିବା ପାଇଁ…… ଘରକୁ ଯାଏ ।” ଏହି ଶେଷ ଲାଇନ୍ ଉପରେ ହିଁ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଥିଲେ ।

Comments are closed.