ଦଳ ଓ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛି କେଉଁଠାରେ ଲଢିବି ନିର୍ବାଚନ : ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା

8

vlcsnap-2017-09-24-19h47m47s169କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ସେବା କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ଖୁସି ହେବି ବୋଲି ବୈଜୟନ୍ତ ଗତକାଲି ସମ୍ବଲପୁରରେ କହିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଛାଡ଼ି ବୈଜୟନ୍ତ ସମ୍ବଲପୁର କିମ୍ବା ବରଗଡ଼ରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ଆଉ ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ପରେ ଆଜି ପୁଣି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ବୈଜୟନ୍ତ । କହିଛନ୍ତି, ସେ କେଉଁଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ତାହା ଦଳ ଓ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । ଏଥିସହ ବୈଜୟନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ଓଡିଶାର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାର ବିକାଶ କଥା ସେ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ।

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରେ କୋଣଠେସା ହୋଇ ମୋଦି ଓ ବିଜେପିର ନିକଟତର ହେଉଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଭିତରେ ଶନିବାର ସମ୍ବଲପୁରରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଏହି ବାଇଟ୍ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ ଖୋରାକ ଯୋଗାଇଛି । ନିର୍ବାଚନୀ ରାଜନୀତିରେ ସେବା କରିବାର ଅର୍ଥ କ’ଣ ତାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ତାହା ହେଉଛି- ନିର୍ବାଚନରେ ଲଢ଼ି ବିଜୟୀ ହୋଇ ସେହି ଅଂଚଳ ପାଇଁ କାମ କରିବା ବା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା । ଯେଉଁଥିରେ ନିର୍ବାଚନ ହିଁ ମୂଳ କଥା ।

Screen shot 2017-09-24 at 7.50.33 PMଏହି ବୟାନ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିବା ପରେ ବୈଜୟନ୍ତ ରବିବାର ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି- ସେ କେଉଁଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ ତାହା ଦଳ ଓ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ । କିନ୍ତୁ ତା ଭିତରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି- ବୈଜୟନ୍ତ ବିଜେଡିରେ ରହିବେ ନା ବିଜେପିକୁ ଯିବେ? ଏହି ଚର୍ଚ୍ଚା ବି ଅମୂଳକ ନୁହେଁ । କାରଣ ଦଳ ଭିତରେ ସେ କୋଣଠେସା ହୋଇଥିବା କାହାକୁ ଅଜଣା ନାହିଁ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଦଳ ଭିତରୁ ବିରୋଧ ସହ ତୃତୀୟ ମହଲାର କ୍ଷମତାଶାଳୀ ଅଫିସରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି ବୈଜୟନ୍ତ ଟାର୍ଗେଟରେ ଅଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଦଳୀୟ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପରିବର୍ତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ସାଂସଦ? ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମଓଡ଼ିଶାରେ ଟିକେଟ ଦେଇପାରନ୍ତି କି? ନା ପଶ୍ଚିମଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେପିର ସମ୍ଭାବନା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ବୈଜୟନ୍ତ ବିଜେପି ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି?

Comments are closed.