ଶୈାଚମୁକ୍ତ ଅଂଚଳ ହେବା ସତ୍ୱେ ଖୋଲାରେ କରୁଥିଲେ ଶୈାଚ, ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଦେଖି ଏଭଳି ଦଣ୍ଡ ଦେଲେ ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଭିଡିଓ

4

ପଂଚାୟତଗୁଡିକୁ ଖୋଲାରେ ଶୈାଚମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଇବାର ପ୍ରଶାସନିକ ପଦକ୍ଷେପ କିଛି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ଏ ମାମଲାରେ ବେଗୁସରାୟରେ ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠି ଲୋକ ଅଧିକାରୀ ଖୋଲାରେ ଶୈାଚ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଧରିଲେ ଓ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଢ଼ାଳକୁ ପ୍ରଣାମ କରାଇଲେ ।

ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଅଧିନରେ ଖୋଲାରେ ଶୈାଚମୁକ୍ତ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ । କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପାଳନ କରୁନଥିବାରୁ କିଛି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ନେଇ ଅଜବ ଫତୱା ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ତେଘରା ଗ୍ରାମର ଚିକିତ୍ସା ପଦାଧିକାରୀ ଲଲନ କୁମାରଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକ ଖୋଲାରେ ଶୈାଚ କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ । ସେହି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ବଦଳରେ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ । ଜରିମାନା ଲଗାଇବାର ଧମକ ଦେଲେ ଓ ଆଉ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଚାପୁଡା ବି ମାରିଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ବି ମନ ଭରି ନଥିଲା ତାଙ୍କର, ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଠାବସା କରାଇଲେ ଓ ତା’ପରେ ଢ଼ାଳକୁ ପ୍ରଣାମ କରିବାକୁ କହିଲେ । ବୟସ୍କଙ୍କ ସହିତ ଏ ପ୍ରକାର କାରନାମା କରିବା ପରେ ଅଧିକାରୀ କଥିତ ଭାବେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅପଶବ୍ଦ ବି କହିଲେ ।

କେହି ଜଣେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ , ଯାହାକି ଏବେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଏହି ଭିଡିଓଟି ସେତେବେଳେ ସାମନାକୁ ଆସିଲା, ଯେତେବେଳେ ବେଗୁସରାୟକୁ ଖୋଲାରେ ଶୈାଚମୁକ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇସାରିଛି ।

Comments are closed.