ସାଧାରଣତଃ ନିଜ ପରିବାର ପାଇଁ ମଣିଷ କଣ ବା କରି ନପାରେ ମାତ୍ର ନିକଟରେ ଚୀନରେ ଏକ ପରିବାରର ଏଭଳି କିଛି ହୃଦୟବିଦାରକ ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଆଖି ଛଳଛଳ ହୋଇଯିବା ସହ ରୁମମୂଳ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିବ । କାରଣ କାହାଣୀଟି ହେଉଛି ଜଣେ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କ । ଯାହାଙ୍କୁ ବଂଚିବାକୁ ଦିଆଯାଇଛି ସତ ମାତ୍ର ସେ ପୁଣି ଘଂଚ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଚୀନରେ ବାସ କରୁଥିବା ଜଣେ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଜଙ୍ଗ ସିମେଇଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନିଜ ପରିବାର ଲୋକେ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଏକ ଜଙ୍ଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ । କୌଣସି ଉପାୟ ନପାଇ ମହିଳା ଜଣକ ସେହି ଜଙ୍ଗଲରେ ଏକ କୁଡିଆ କରି ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଖାଇବା ଓ ପିନ୍ଧିବାର ମଧ୍ୟ କୌଁଣସି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନଥିଲା । ଏପରିକି ସେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଜଙ୍ଗଲି ଜୀବଜନ୍ତୁଙ୍କ ହାବୁଡରେ ମଧ୍ୟ ପଡି ଅନେକ ଥର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ମାତ୍ର ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ କାହାର ହାତ ନଥିଲା । ତେବେ ସିଙ୍ଗଜଙ୍ଗଙ୍କ ଏଭଳି ଅବସ୍ଥାର କାରଣ ଜାଣିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିହାତି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ । କାରଣ ଥିଲା ସେ ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତି । ଅର୍ଥାତ୍ ତାଙ୍କୁ ଏଭଳି ଘଂଚ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡିବା ପଛରେ ହାତ ରହିଛି ତାଙ୍କ ନିଜ ଭାଇଙ୍କର ।

ସିଙ୍ଗଜଙ୍ଗଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ କହିବା କଥାହେଲା, ‘ସିଙ୍ଗଜଙ୍ଗ ଯେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଠୁ ଅଗଲା ହୋଇଛନ୍ତି ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା । ଆଉ ସେ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ଡିପ୍ରେସନକୁ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ କି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମାରି ଗୋଡାଉ ଥିଲେ ।’ ତେବେ ନିକଟରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ସିଙ୍ଗଜଙ୍ଗଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଏସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।