ଯଦି ଆପଣ ଜିଓ ୪ଜି ସିମ କିଣିଛନ୍ତି ବା ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଆମେ ନିମ୍ନରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ୭ଟି ତରିକାକୁ ନୋଟ୍ କରିଦିଅନ୍ତୁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁଇଗୁଣା ଲାଭ ମିଳିବ । ତେବେ ଏହା କିପରି ସମ୍ଭବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା . . .

• ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ସିମରେ ୪ଜି ଇଂଟରନେଟ୍ ସ୍ପିଡ ଉପଲବ୍ଧ । ଅର୍ଥାତ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ସଫ୍ଟଓୟାର କିମ୍ବା ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମକୁ ମାଗଣାରେ ଅପଗ୍ରେଡ କରାଯାଇପାରେ ।

• ସଫ୍ଟଓୟାର କିମ୍ବା ଅପରେଟିଂ ସିଷ୍ଟମ ସହିତ ଆପଗୁଡିକୁ ବି ଅପଡେଟ୍ କରିଦିଅନ୍ତୁ । କାରଣ, ଫେସବୁକ, ହ୍ୱାଟସଆପ, ଗୁଗଲ, ମେସେଂଜର ଭଳି ଅନେକ ଆପଗୁଡିକରେ ଅପଡେସନ ପରେ ଅନେକ ନୂଆ ନୂଆ ଫିଚର ଯୋଡିହୋଇ ଯାଇଥାଏ ।

• ଯେଉଁ ୟୁଜର୍ସ ଭିଡିଓ, ଗୀତ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଫାଇଲକୁ ଡାଉନଲୋଡ କରୁଛନ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାଟା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥ୍ିତିରେ ଜିଓ ସିମର ୪ଜି ସ୍ପିଡରୁ ଏଗୁଡିକୁ ସହଜରେ ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇ ପାରିବ ।

• ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଅନେକ ଖେଳ ୧ଜିବି କିମ୍ବା ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ସାଇଜର ଉପଲବ୍ଧ ଥାଏ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଜିଓ ସିମର ୪୦ି ସ୍ପିଡରୁ ଏଗୁଡିକୁ ମାଗଣା ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇହେବ ।

• ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରୁ ଷ୍ଟୋରେଜର ସମସ୍ୟା ରହିଥାଏ । ତେଣୁ ନିଜର ଫଟୋ, ଭିଡିଓକୁ କ୍ଲାଉଡ ଷ୍ଟୋରେଜରେ ସେଭ ରଖନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏଠାରୁ କୌଣସି ବି ସମୟରେ ଡାଟା ଅତି ସହଜରେ ରିକଭରି କରିପାରିବେ ।

• ଜିଓ ସିମର ୪ଜି ସ୍ପିଡ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଲାପଟପ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର, କିମ୍ବା ଟାବଲେଟର ସଫ୍ଟଓୟାରକୁ ମାଗଣାରେ ଅପଗ୍ରେଡ କରିପାରିବେ ।

• ଆପଣ ଯଦି କୌଣସି ଟିଭି ସିରିଆଲର କିଛି ଏପିସୋଡ ମିସ କରିଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଚ୍ୟାନେଲର ୱେବସାଇଟ କିମ୍ବା ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଏହାକୁ ଦେଖି ପାରିବେ । ୪ଜି ସ୍ପିଡ ରହିଛି ତେବେ ବଫରିଂ ଭଳି ସମସ୍ୟା ବି ରହିବ ନାହିଁ ।