ମୋବାଇଲରେ ଭୁଲରେ ବି ଅନ୍ କରନ୍ତୁନି ଗୋଟିଏ ସେଟିଂ । ଖାଇଯିବ ପୂରା ଡାଟା ଏବଂ ସାରିଦେବ ସବୁ ବ୍ୟାଟେରୀ 

2

ମୋବାଇଲର ବ୍ୟବହାର ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ପ୍ରତି ବଢୁଥିବା ଚାହିଦାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅନେକ କଂପାନୀ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଏବେ ଲଂଚ କରିବାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ଗୋଟିଏ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ବ୍ୟାଟେରୀ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହୋଇଯିବା । ଅର୍ଥାତ୍ ସବୁବେଳେ ଫୋନ ବ୍ୟବହାର କରିବାଦ୍ୱାରା ମୋବାଇଲର ବ୍ୟାଟେରୀ ତ ଶୀଘ୍ର ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥାଏ, ଏଥିସହିତ ଏହାଦ୍ୱାରା ମୋବାଇଲର ଡାଟା ମଧ୍ୟ ଧିରେ ଧିରେ ଡାଉନ ହୋଇଯାଇଥାଏ ।  ଏପରିକି ଫୋନରେ ଇଂଟରନେଟ୍ ସେବା ବି କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥାଏ ।

 

 

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଫୋନର ବ୍ୟବହାରକୁ ଆପଣ ବନ୍ଦ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ କାମ ନିଶ୍ଚୟ କରିପାରିବେ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଫୋନକୁ ଉଭୟ ଡାଟା ଏବଂ ବ୍ୟାଟେରୀ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ରୋକିପାରିବେ । ତେବେ ଆପ ସହ ଜଡିତ ଏହି ଆପଗୁଡିକୁ ଯଦି ଆପଣ ଅଫ ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଫୋନରୁ ଅନଇନଷ୍ଟଲ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆପ ଫୋନ ସହିତ କନେକ୍ଟ ରହିଥାଏ । ଯାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଫୋନକୁ ଅନ କରିବା ମାତ୍ରକେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଥିବା ଏହି ସେଟିଂ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟେରୀ ଏବଂ ଡାଟା ତ ଶୀଘ୍ର ସରାଇଥାଏ । ଏଥିସହିତ ଫୋନର ସିକ୍ୟୁରିଟି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ।

 

 

ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ମେଲ ଏବଂ ପ୍ରୋଫାଇଲ ଇନର୍ଫମେସନ ଆପଣା ଛାଏଁ ଆକସେସ ହୋଇଥାଏ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ହ୍ୟାକର୍ସଙ୍କ ଶିକାର ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ତେଣୁ ଏସବୁ ସମସ୍ୟାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ସେଟିଂ ଅପସନକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ନଜର ଆସୁଥିବା ଗୁଗଲ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ପୁଣି ତାକୁ କନେକ୍ଟେଡ ଆପ୍ସ ଅପସନ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେ ସମସ୍ତ ଆପଗୁଡିକ ନଜର ଆସିବ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଡିଲିଟ୍ କରିବା ପରେ ବି ଆପଣଙ୍କୁ ଜିମେଲ ଆକାଉଂଟ ସହିତ କନେକ୍ଟ ରହିଛି । ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଯେଉଁ ସବୁ ଆପକୁ ଡିଲିଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବେ ସେଗୁଡିକ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ହଟାଇ ପାରିବେ । ଏଥିରେ ଡିସକନେକ୍ଟର ଅପସନ ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିବ, ଯାହା ଉପରେ ଆପଣ କ୍ଲିକ୍ କରି ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଆପଗୁଡିକୁ ଡିସକନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ ।

Comments are closed.