ଟେଲିକମ ଜଗତରେ ନୂତନ ଅଧ୍ୟାୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ନିଜର ଶସ୍ତା ଡାଟା ଏବଂ ୪ଜି ଫିଚର ଫୋନ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଚର୍ଚ୍ଚିତ । ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଶସ୍ତା ଡାଟା ପ୍ଲାନ ଲଂଚ କରି ଜିଓ ବାକି ଟେଲିକମ କଂପାନୀମାନଙ୍କୁ ଦେବାଳିଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଠିଆ କରିଦେଇଛି । ନିକଟରେ ୪ ଜି ସେବା ଲଂଚ କରିବା ସହ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ମାଗଣା ଡାଟା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଭଳି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପରେ ଜିଓ ଏବେ ୫ଜି ସେବା ଲଂଚ କରିବା ନେଇ ଯୋଜନା ଚଳାଇଛି । ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ହିଁ ଜିଓ ୫ଜି ସେବା ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ବଡ କଥା ହେଲା କି, ଜିଓର ଏହି ୫ଜି ସେବା ଅନୁରୁପ ୪ଜି ସେବା ଭଳି ତଥା ଲଂଚ କରିବା ପରେ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ସବୁକିଛି ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବ ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଅଧିକାଂଶ ୪ଜି ନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି କି, ୪ଜି ନେଟୱର୍କ ବାରମ୍ବାର ସ୍ଲୋ ହୋଇଯାଉଛି । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତିକରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେଣୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଓ ଏବେ ୫ଜି ସିମ ଲଂଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ମାଗଣାରେ ମିଳିବ ।

jio

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣା ଥିବ କି, ଯେତେବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ନିଜ ସିମ୍ ଲଂଚ କରିଥିଲା ସେତେବେ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ଡାଟା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇଥିଲା , ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ କଂପାନୀ ଏ ଯାବତ୍ ନିଜର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ନୂଆ ଅଫରମାନ ଲଂଚ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଜିଓ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ୫ଜି ଲଂଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଲଂଚ କରିବା ସହିତ ବର୍ଷକ ପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ୫ଜିବି ଡାଟା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବ ଆଉ ଯାହାର ସ୍ପିଡ ରହିବ ୪ଜି ତୁଳନାରେ ୧୦ ଗୁଣା ଅଧିକ । ଯଦି ଜିଓର ଏହି ନୂଆ ସିମ୍ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଏ ତେବେ ଏହି ସିମ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ଲଂଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ତେବେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଏହି ସିମର ନାଁ ରଖିଛି Wingtel