ଯଦି ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସତ୍ୱେ ବି ଉଭୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ସରକାରୀ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ପେନସନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ଉପରେ କୌଣସି ବି ଉତର ମିଳିପାରୁନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ ।

ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି ୫.୮ କୋଟି ବରିଷ୍ଠ ନାଗିରକଙ୍କୁ ପେନସନ ତଥା ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ସହାୟତା ମିଳିନଥାଏ । ଯାହାର ସୂଚନା ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି ସଂଗଠନ ପେନସନ ପରିଷଦ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି । ଯଦି ଆପଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀ ହୋଇ ବି ପେନସନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେବେ ଏହି ଖବର ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିପାରେ । ଯଦି ଆପଣ ଲଗାତର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ବି ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ସରକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଜବାବ ମିଳୁନି ତେବେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଯୋଗ ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ କରିପାରିିବେ ।

ଏହି ପୋର୍ଟାଲ ପେନସନ ପାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ବିଭାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଂଚାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଯଦି କୌଣସି ପେନସନଧାରୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୋଷଜନକ ଉତର ନମିଳେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କୁ ପେନସନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ କେଉଁଠିକୁ ଯିବେ ତାହା ଜଣା ନାହିଁ ତେବେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲ ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ କାମରେ ବହୁତ ଆସିବ । ପୋର୍ଟାଲରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ପାଖରେ ପେନସନ ପେମେଂଟ ଅର୍ଡର ତଥା ପିପିଓ ନମ୍ବର ନିଶ୍ଚୟ ରଖନ୍ତୁ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଶୀଘ୍ର ଉତର ମିଳିପାରିବ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପୂରା ତରିକା

ସର୍ବପ୍ରଥମେ www.pensionersportal.gov.in ଏବଂ CPENGRAMSଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

ଏହାପରେ ଏଠାରେ ଇତ୍ପିଭିଜ୍ୟୁଆଲ ପେନସନ ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାପରେ ଲଜ୍ ଏ କପ୍ଲେଂଟ ଅପସନକୁ ଯାଆନ୍ତୁ ।

ଏହାପରେ ଏଠାରେ ଏକ ନୂଆ ଟ୍ୟାବ ଖୋଲିବ । ଏହି ପୋର୍ଟାଲ ଉପରେ ଆପଣ ନିଜର ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ । ଏଥିସହିତ ହିଁ ଏଠାରୁ ଆପଣ ରିମାଇଣ୍ଡର ମଧ୍ୟ ପଠାଇପାରିବେ । ଯଦି ନିର୍ଧାରିତ ଅବଧି ଭିତରେ ଆପଣଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆନ ଯାଏ ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଯୋଗର ପ୍ରୋସେସିଂର ଷ୍ଟାଟସକୁ ବି ଦେଖିପାରିବେ ।

ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିବା ପାଇଁ ଲୋଡ ଇୟୋର ଗ୍ରିଭାସେନ୍ସର ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିପାରିବେ । ଏହାପରେ ଏଠାରେ ଏକ ନୂଆ ଟ୍ୟାବ ଖୋଲିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଗ୍ରିଭାନ୍ସ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ଫର୍ମ ଚାଲିଆସିବ । ଏହି ଫର୍ମରେ ବିକଳ୍ପ ଆଗରେ(*) ଏବଂ(#)  ଭଳି ଚିହ୍ନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ । ଯାହାର ଆଗରେ (*)ଲଗାଯାଇଥିବ ତାକୁ ଭରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ । ଯେବେକି (#)  ବାଲା ବିକଳ୍ପ ଏଥିପାଇଁ ଭରିବା ଦରକାର , ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଯୋଗର ଶୀଘ୍ର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ।

ଏହି ଫର୍ମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉଭୟ ପେନସନ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ବା ବିଭାଗ ସଂପର୍କରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯିବ । ଯଦି ବିଭାଗର ନାଁ ଲିଷ୍ଟରେ ନାହିଁ ତେବେ ପୋର୍ଟାଲରୁ ‘Not Known/Not Listed’ ର ବିକଳ୍ପକୁ ଚୟନ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ପେନସନଧାରୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଆସେ ତେବେ ସେ ନିଜ ସ୍ଥାନରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବି ଅଭିଯୋଗ ଫାଇଲ କରିପାରିବେ ।

ଫର୍ମରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସଠିତ୍ ଭରିବା ପରେ କାପଚା କୋଡ ଭରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାପରେ ଏହାକୁ ସବମିଟ କରିଦିଅନ୍ତୁ । ଅଭିଯୋଗ ରେଜିଷ୍ଟର କରିବା କ୍ଷଣି ହିଁ ଏକ କମ୍ଲାଂଟ ନମ୍ବର ଦିଆଯିବ । ଯାହାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗମୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସମ୍ଭାଳି ରଖିବାକୁ ହେବ ।

ଯଦି ଫର୍ମରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଏବଂ ଇମେଲ ଆଇଡି ଲେଖିଥିବେ । ତେବେ କମ୍ଲେଂଟ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ନମ୍ବର ଏସଏମଏସ ଏବଂ ଇମେଲ ଜରିଆରେ ବି ପଠାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ କି ନିଜ ଠିକଣା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନାର ବି ଫର୍ମରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରନ୍ତୁ । ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ ହେବା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏସଏମଏସ ଜରିଆରେ ସୂଚିତ କରିଦିଆଯିବ ।