ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ବଢିଲା ଜନତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ, ‘ଫୋର୍ବ୍ସ’ର ସର୍ଭେରେ ଆମେରିକା-ଋଷଠାରୁ ଆଗରେ ଭାରତ

1

ବିଶ୍ୱର ଜଣାଶୁଣା ଗଣମାଧ୍ୟମ କଂପାନୀ ଏବଂ ବିଶେଷ କରି ନିଜର ପତ୍ରିକା କାରଣରୁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ‘ଫୋର୍ବ୍ସ’ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଦୁନିଆର ୩୪ଟି ଅଗ୍ରଣୀ ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ ଦେଶରେ ବାସକରୁଥିବା ଜନତାଙ୍କ ବିଚାରାର୍ଥକୁ ଯଥାର୍ଥ ଦେବାକୁ ଯାଇ ଏକ ଟୁଇଟ୍ କରିଛି । ଏହି ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ‘ଫୋର୍ବ୍ସ’ କହିଛି କି, ଭାରତର ପାଖାପାଖି ୭୩ ପ୍ରତିଶତ ଜନତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ବର୍ତ୍ତମାନର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି । ଏଥିସହିତ ସେ ସରକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଶୈଳୀକୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛି ।

ଯଦିଓ ‘ଫୋର୍ବ୍ସ’କୁ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କ କଟାକ୍ଷ୍ୟର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡିଛି । ତେବେ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ଦେଖିବା ପରେ ସତେ ଯେପରି ଲାଗୁଛି ଆମେରିକା, ବ୍ରିଟେନ, ଜର୍ମାନୀ ଏବଂ ଜାପାନ ଭଳି ଦେଶ ଏହି ମାମଲାରେ ଭାରତଠାରୁ ବହୁତ ପଛରେ ରହିଛି । ଭାରତ ପରେ କନାଡା ଏହି ମାମଲାରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ନମ୍ବରରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହାର ପଛରେ ରହିଛି ଫ୍ରାନ୍ସ । ସେହିପରି ଏହି ସମସ୍ତ ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ପଛରେ ରହିଛି ଗ୍ରୀସ୍ ।

ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ ଫର୍ ଇକୋନୋମିକ୍ କୋପରେସନ ଆଣ୍ଡ୍ ଡେଭଲୋମେଂଟ୍ (ଓଇସିଡି) ଏକ ୟୁନିକ ଫୋରମ ଅଟେ । ଏଠାରେ ୩୪ଟି ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ ଦେଶ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥରରେ ପରସ୍ପରଠାରୁ ସହାୟତା ଲୋଡିଥାନ୍ତି । ଏହାବ୍ୟତୀତ ଏହି ସଂସ୍ଥାରେ ପାଖାପାଖି ୭୦ ରୁ ଅଧିକ ଅଣ-ସଦସ୍ୟମାନେ ଇକୋନାମୀ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ପରସ୍ପରର ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରୟାସରତ ଅଟନ୍ତି ।

Comments are closed.