ପିଏଫକୁ ନେଇ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ରହିଛି କି ? ତେବେ ପ୍ରତିମାସ ୧୦ ତାରିଖରେ ଇପିଏଫଓ କରିବ ଆପଣଙ୍କ ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ , ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା ପ୍ରକ୍ରିୟା ..

19

ଯଦି ଆପଣ କର୍ମଚାରୀ ଭବିଷ୍ୟତ ନିଧି ସଂଗଠନ ତଥା ଇପିଏଫଓର ମେମ୍ବର ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପିଏଫ ଆକାଉଂଟ ସହ ଜଡିତ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ରହିଛି ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଏହି ସମସ୍ୟାାର ସମାଧାନ ଏବେ ଅତି ସହଜରେ ହୋଇପାରିବ । କାରଣ ଏଣିକି ଏଇପିଏଫଓର ସମସ୍ତ ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସ ପ୍ରତିମାସ ୧୦ ତାରିଖରେ ‘ନିଧି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କର ସବୁ ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ କରିବ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଇପିଏଫଓ ଅଫିସ ଯାଇ ନିଜ ଅଭିଯୋଗ ତଥା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ ।

ଇପିଏଫଓର ସେଂଟ୍ରାଲ ପିଏଫ କମିଶନର ସୁନୀଲ ବର୍ଥୱାଲଙ୍କ ତରଫରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସର୍କୁଲାରରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଫିଲ୍ଡ ଅଫିସରେ ପ୍ରତି ମାସ ୧୦ ତାରିଖରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ । ଯଦି ମାସର ୧୦ ତାରିଖକୁ ଛୁଟି ପଡେ ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଗାମୀ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯିବ । ଏହାଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଇପିଏଫଓ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିଜ ନିଜର ଅଭିଯୋଗ ଏବଂ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକର ସମାଧାନ କରିବା ସହଜ ହୋଇପାରିବ ।

ତେବେ ଏହି ସର୍କୁଲାରରେ ଆହୁରୀ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି କି, ଯଦି କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ତଥା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅବସରରେ ତଥା ସେହି ଦିନ ହୋଇନପାରେ ତେବେ ମେମ୍ବରର୍ସଙ୍କ ଆପ୍ଲିକେସନ ତଥା ରିପ୍ରେଜେଂଟେସନାଲକୁ ବ୍ରାଂଚ ଅଫିରସରଙ୍କୁ ନ୍ୟସ୍ତ କରିଦିଆଯିବ । ଏବଂ ଅଫିସରମାନ ଏହି କାମକୁ ଅତି ଦାୟିତ୍ୱର ସହ ସମାଧାନ କରିବେ । ଯାହାକୁ ୨୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ହିଁ ତାଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ କୌଣସି ବି ମେମ୍ବର୍ସଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗୁଛି ତେବେ ଆବେଦକଙ୍କୁ ଆକ୍ସନ ଟେକେନ ରିପୋର୍ଟ ସହିତ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ଉତ୍ତର ପ୍ରତିମାସ ୨୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ପଠାଇବାକୁ ପଡିବ । ଆଉ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନହୋଇପାରିଛି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

Comments are closed.