ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ : ଓଡ଼ିଶା ଯାତାୟାତ କରୁଥିବା ୨ଟି ଟ୍ରେନ୍ ସମେତ ୧୮ଟି ଟ୍ରେନର ବଦଳିଲା ଷ୍ଟେସନ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଷ୍ଟେସନରୁ ଚାଲିବ ଏହି ଟ୍ରେନଗୁଡିକ

1

ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା, ହଜରତ୍ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ୍, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଆନନ୍ଦ ବିହାର ଟର୍ମିନାଲରୁ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ୧୮ଟି ଟ୍ରେନର (ଅପ୍-ଡାଉନ୍) ଟର୍ମିନାଲ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ।

୧୮ଟି ଟ୍ରେନରୁ (୯ଟି ଅପ୍/ଡାଉନ୍) ତିନୋଟି ଟ୍ରେନର ଟର୍ମିନାଲ୍ ଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା, ଅନ୍ୟ ଚାରିଟିର ଟର୍ମିନାଲ୍ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଥିଲାବେଳେ ବାକି ଦୁଇଟି ଟ୍ରେନର ଟର୍ମିନାଲ୍ ଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଜଙ୍କସନ୍ ଏବଂ ହଜରତ୍ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ।

ଜବଲପୁର-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୁପରଫାଷ୍ଟର (୧୨୧୯୨/୧୨୧୯୧) ଟର୍ମିନାଲ୍ ବଦଳାଯାଇ ହଜରତ୍ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ କରାଯାଇଛି।

ଆଜମେର୍-ହଜରତ୍ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୨୦୬୫/୬୬) ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲାରୁ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ଚେନ୍ନାଇ-ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଟ୍ରଙ୍କ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୨୬୧୫/୧୬) ଏବଂ ଇନ୍ଦୋର-ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା ଇଣ୍ଟର୍ସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୨୪୧୫/୧୬) ପାଇଁ ଏବେ ନୂଆ ଟର୍ମିନାଲ୍ ହେଉଛି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ। ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା।

ପଠାନକୋଟ-ଦିଲ୍ଲୀ ଜଙ୍କ୍ସନ୍ ଧଉଲାଧର ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୪୦୩୬/୧୪୦୩୫) ପାଇଁ ନୂଆ ଟର୍ମିନାଲ୍ ହେବ ଦିଲ୍ଲୀ ସରାଇ ରୋହିଲ୍ଲା। ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ଟର୍ମିନାଲ୍ ଥିଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଜଙ୍କସନ୍।

ଡେରାଡୁନ୍-ଦିଲ୍ଲୀ ରୋହିଲ୍ଲା ମସୌରି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୪୦୪୧/୪୩) ପାଇଁ ଟର୍ମିନାଲ୍ ହେଲା ଦିଲ୍ଲୀ ଜଙ୍କ୍ସନ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍।

ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ନନ୍ଦନକାନନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୨୮୧୫/୧୬), ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ନୀଳାଚଳ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ (୧୨୮୭୫/୭୬), ରାଞ୍ଚି-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଏସ୍. କେ. ଏକ୍ସପ୍ରେସର (୧୨୮/୨୬) ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଉଠାଯାଇ ଆନନ୍ଦ ବିହାର ଟର୍ମିନାଲ୍ କରାଯାଇଛି।

ମେ ୨୧ ତାରିଖରୁ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି।

Comments are closed.