ସମୟ ଚକ୍ର ବଦଳାଇଲା ନେତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ! କେବେ ସେଲ୍ଫି ନେବା ପାଇଁ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା କସରତ , ଆଜି ସେହି ନେତାଙ୍କୁ ହଟାଇ ଗାଦିରେ ବସିଲେ ସହଯୋଗୀ ।

613

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗୁନା ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ଅଭେଦ କ୍ଷେତ୍ର ଥିଲା । ଏଠାରେ ୧୯୫୭ ପରଠାରୁ ସିନ୍ଧିୟା ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ କେବେ ପରାଜିତ ହୋଇନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସମୟର ଚକ୍ର ଦେଖନ୍ତୁ କେବେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ନେବା ପାଇଁ ଧାଡିରେ ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ହିଁ ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୯ ରେ ପରାଜିତ କରିଦେଲେ । ତେବେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଏହି ପୁରୁଣା ଫଟୋଟି ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ଭାଇରାଲ୍ ଫଟୋରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ କାର୍ ଭିତରେ ବସିଥିବା ବେଳେ କେପି ଯାଦବ ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇ ତାଙ୍କ ସହ ସେଲ୍ଫି ନେଉଥିବା ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି ।

ବିଜେପି ଯେତେବେଳେ କେପି ଯାଦବଙ୍କୁ ଗୁନାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରୁପେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରାଇଥିଲେ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଏହି ଫଟୋ ସାହାରାରେ ତାଙ୍କର ଖୁବ୍ ମଜା ଉଡାଉଥିଲେ । ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ମହାରାଜାଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କ’ଣ ତାଙ୍କୁ ହରାଇପାରିବେ । କିନ୍ତୁ ଏବେ କେପି ଯାଦବ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ଠାରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାର ଭୋଟ୍ ରେ ଜିତିଛନ୍ତି । ଯାହାପରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ଏହି ଫଟୋ ଅଧିକ ସେୟାର୍ କରାଗଲା ।

ବାସ୍ତବ କଥା ହେଉଛି ବିଜେପିରେ ମିଶିବା ପୂର୍ବରୁ କେପି ଯାଦବ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ତରଫରୁ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ କେପି ଯାଦବଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢାଗଲା । କିନ୍ତୁ କେହି ସ୍ୱପ୍ନରେ ସୁଦ୍ଧା ଭାବିନଥିଲେ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ଏହି ଅଭେଦ କିଲ୍ଲାକୁ ସେ ବିଧ୍ୱସଂ କରିଦେବେ ବୋଲି । କିନ୍ତୁ ନିଜ ସଠିକ୍ ରଣନୀତି ଯୋଗୁଁ ସେ ସିନ୍ଧିୟାଙ୍କ ଗଡ଼କୁ ଭାଙ୍ଗିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।

Comments are closed.