ଭାରତକୁ ଧମକ ଦେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପତ୍ରକାର ! କହିଲେ, ତୋବା ତୋବା ଟମାଟର ଜବାବ୍ ଆଟମ୍ ବମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବୁ, ଭାଇରାଲ୍ ହେଲା ଭିଡିଓ

853

ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତର କୃଷକମାନେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟମାଟ ପଠାଇବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଟମାଟ ଦର ଆକାଶଛୁଆଁ ହୋଇଛି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ପାକିସ୍ତାନର ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲରେ ବି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ପାକିସ୍ତାନ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲର ଜଣେ ରିପୋର୍ଟରଙ୍କ ଭିଡିଓ ଏବେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ୍ ହେଉଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ପତ୍ରକାର ଜଣକ କହୁଛନ୍ତି ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟମାଟ ନ ପଠାଇବା ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଖୁବ୍ ନିଚ୍ଚତା ଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ଏଟମିକ୍ ଶକ୍ତି । ଏହି ଟମାଟର ପ୍ରତିଶୋଧ ପାକିସ୍ତାନ ଆଟମ୍ ବମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେବ । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ମଜା କଥା ହେଉଛି ଭିଡିଓ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ପଛରେ କିଛି ଲୋକ ବସି ରିପୋର୍ଟରଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ହସୁଛନ୍ତି ।

 


ଭାରତରେ ଯେଉଁଠି ଟମାଟ ପ୍ରତିକିଲୋ ୧୦ ରୁ ୨୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି, ଲାହୋରରେ ଟମାଟ ପ୍ରତି କିଲୋ ୧୮୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି । କେବଳ ଟମାଟ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରିବା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନରେ ଆକାଶଛୁଆଁ ଦରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପରିବା କିଣିବା ସୁନା କିଣିବା ଭଳି ହୋଇଗଲାଣି । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ମୋଦି ସରକାର ପାକିସ୍ତାନରୁ ମୋଷ୍ଟ ଫେବର୍ଡ ନ୍ୟାସନ୍ ର ସମ୍ନାନ ଛଡାଇ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ ଇମ୍ପୋର୍ଟ ଡ୍ୟୁଟିକୁ ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ ବଢାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି ।

ଏହି ଆକ୍ରମଣର ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଯାଇ ଭାରତୀୟ କୃଷକମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଟମାଟ ପଚିସଢି ଯାଉ କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ନ ଯାଉ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଝାବୁଆ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାର କୃଷକ ଟମାଟ ଚାଷ କରନ୍ତି । ଏହି ଚାଷୀମାନେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଟମାଟ ଦେବା ପାଇଁ ମନା କରିଛନ୍ତିି । ପୁଲାୱାମା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୦ ଯବାନ ସହିଦ୍ ହେବା ପରେ ଦେଶ କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଦୁଃଖରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇଯାଇଛି । ୧୪ ଫେବୃୟାରୀରେ ହୋଇଥିବା ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ଥିତ ଆତଙ୍କ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ନିଜେ ଏହାର ଦାୟୀ ବୋଲି ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା । ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଭାରତରେ କିଛି ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଚିତ୍ ଜବାବ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ୟୁଜର ବଲିଉଡର ଗୀତ ତୋବା ତୋବାକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାନ୍ କରିଦେବାକୁ କହିଥିଲେ ।

Comments are closed.