ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା । ୨୯ ଯାଏଁ ଚାଲିବ ପରୀକ୍ଷା । ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା

5

କନକ ବ୍ୟୁରୋ: ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ ତାରିଖରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବାର୍ଷିକ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା । କଳା, ବିଜ୍ଞାନ, ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଥିବା ସମୁଦାୟ ୩, ୬୫, ୮୨୬ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏଥର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି । କଳାରେ ୨୩୩୯୭୮, ବିଜ୍ଞାନରେ ୯୬୧୭୫, ବାଣିଜ୍ୟରେ ୨୭୪୪୭ ଏବଂ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ଶିକ୍ଷାରେ ୮୨୨୬ ଜଣ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ । ୧୫୩୯ ଜୁନିୟର୍ କଲେଜ/ ହାୟର୍ ସେକେଣ୍ଡାରି ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ିଥିବା ଏହି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ୧୧୦୪ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଆଜି ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ୍ ତରଫରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ୨୦୨ ଇଏମଏଚକୁ ପଠା ଯାଇ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ କଡ଼ା ପହରା ମଧ୍ୟରେ ରଖାଯାଇଛି । ପରୀକ୍ଷା ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମାନ୍ୟବର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ, ଏସିଏସ୍-କମ୍- ଡେଭଲପମେଣ୍ଟ୍ କମିସନର୍, ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣ ଶିକ୍ଷା ସଚିବ ସବୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଏସ୍ପି, ରିଜିଓନାଲ୍ ଡାଇରେକ୍ଟର୍ସ ଅଫ୍ ଏଡୁକେସନ୍, ଇଏମଏଚର ଡିଏଲସି ଏବଂ ସୁପର୍ଭାଇଜରଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କନ୍ଫରେନସିଙ୍ଗ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଆଜି ଦିନ ଏକ ଆଲୋଚନା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି ।

Comments are closed.