ହସ୍ପିଟାଲ୍ ତରଫରୁ ଶିଶୁକୁ ମିଳିଲା ୨୨୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ! ହେଲେ କାହିଁକି ? 

5

ଆମେରିକାର ଜର୍ଜିଆରେ ଏକ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବେ ଜଣେ ୪ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁକୁ ୨୨୯କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି । ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ନର୍ସ କରିଥିବା କାମ ପାଇଁ ଅଦାଲତ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଏହି କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଜନ୍ମ ହେବାର ୧୮ ଦିନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲର ଜଣେ ନର୍ସ ଭୁଲବଶତଃ ଶିଶୁଟିର ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ କାଟି ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶିଶୁର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଇ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ ଯୋଡ଼ିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସ ମିଶି ଶିଶୁର ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗକୁ ଫ୍ରିଜ୍ରେ ରଖିବା ସହ ରକ୍ତାକ୍ତ ଶିଶୁକୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ହାତରେ ଧରାଇଥିଲେ । ଘରକୁ ଯିବା ପରେ ଶିଶୁର ମା’ ଶିଶୁଟିର ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ ନଥିବା ସହ ରକ୍ତର ବାହାରୁଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶିଶୁର ମା’ ପୁଲିସ ଆଗରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୩ରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଦାଲତରେ ଅନେକ ଥର ଶୁଣାଣି କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ସହ ବାରମ୍ବାର ଶିଶୁଟିର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯିବା ପରେ ଏବେ ଶିଶୁଟିର ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯାଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା କେତେ ଦୂର ଲାଭଦାୟକ ହେବ ତାହା କୁହାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଡ଼ାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ କିଛି ବର୍ଷର ଶୁଣାଣି ପରେ ଏବେ ଅଦାଲତ ଲାଇଫ୍ ସାଇକେଲ ପେଡ଼ିଆଟ୍ରିକ୍ସ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ୨୨୯କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

Comments are closed.