ମାଗଣାରେ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖାଇବ ଏହି ସେଟଅପ ବକ୍ସ..ଘରେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବନି କୌଣସି ଆଂଟିଣା ନା ହିଁ ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ପଡିବ ମାସିକିଆ ପ୍ଲାନ

3,833

ଭାରତୀୟ ଦୂର ସଂଚାର ବିନିୟାମକ ପ୍ରାଧିକରଣ ତଥା ଟ୍ରାଇ ତରଫରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମୁତାବକ, ଜାନୁଆରୀ ପହିଲାରୁ ଉଭୟ ଡିଟିଏଚ ଏବଂ କେବୁଲ ସେବାଗୁଡିକ ମହଙ୍ଗା ହୋଇଯିବ । ତେବେ ଟ୍ରାଇର ଏହି ନୂଆ ନିୟମ ଚଳିତ ମାସ ୨୯ ତାରିଖରୁ ହିଁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଲାଗୁ କରିଦିଆଯିବ । ଏହାପରେ ମାଗଣା ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡିକ ପାଇଁ ବି ଲୋକଙ୍କୁ ୧୩୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ହେବ । ସେହିପରି କଷ୍ଟମରକୁ ନିଜ ମନପସନ୍ଦର ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏବେ ଅତିରିକ୍ତ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ପରିଶୋଧ କରିବାକୁ ହେବ । ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଇଂଟରନେଟ ସେଟ୍ ଅପ୍ ବକ୍ସ ହିଁ ଏକ ନୂଆ ବିକଳ୍ପ ହୋଇପାରେ ।

ଏହା ଏକ କମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ସାଇଜର ସେଟ୍ ଅପ୍ ବକ୍ସ । ଯାହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ପକେଟରେ ବି କ୍ୟାରି କରିପାରିବେ । ଏହି ବକ୍ସର ଖାସ୍ କଥା ହେଲା ଏହାକୁ ଆପଣ ଇଂଟରନେଟ୍ ଜରିଆରେ ବି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଇଂଟରନେଟ୍ କନେକ୍ସନ ପରେ ଏହା ଏକ ହାଇଟେକ୍ ବକ୍ସରେ ରୂପାନ୍ତର ହୋଇଯାଇଥାଏ ଆଉ ଏଥିରେ ଆପଣ ସବୁ ଚ୍ୟାଲେନ ଦେଖିପାରିବେ । ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ଏହି ବକ୍ସକୁ ଆପଣ ଲେନ କେବୁଲ କିମ୍ବା ଓାଇଫାଇ ସହ ବି କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ । ଅର୍ଥାତ୍ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନା କୌଣସି ଆଂଟିଣା ଲଗାଇବାକୁ ପଡିବ ନା ହିଁ କୌଣସି ମାସିକ ରିଚାର୍ଜ ପ୍ଲାନ କିଣିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ ।

ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ଏକ୍ସପର୍ଟ ଏବଂ ସେଟ ଅପ ବକ୍ସ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ମତାନୁସାରେ, ଏହା ଏଭଳି ଏକ ବକ୍ସ, ଯାହାକି ସାଇଜରେ ବି ବହୁତ ଛୋଟ । ଏହାକୁ ଆପଣ ଉଭୟ କେବୁଲ କିମ୍ବା ଓାଇଫାଇ ସହ ବି କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ । ଇଂଟରନେଟ୍ ଜରିଆରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡିକ ଏହି ବକ୍ସ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ । ବଡ କଥା ହେଲା, ଏଥିରେ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଚ୍ୟାନେଲ ଆସିଥାଏ । ତେବେ ଏହି ସେଟ୍ ଅପ ବକ୍ସର ଦାମ ମାତ୍ର ୧୫୦୦ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ । ଆପଣ ଏହାକୁ ଉଭୟ ଅନଲାଇନ ଏବଂ ଅଫଲାଇନ ବଜାରରୁ କିଣିପାରିବେ ।

ସବୁ ଟିଭି ହୋଇପାରିବ କନେକ୍ଟ

ଏହି ସେଟ୍ ଅପ୍ ବକ୍ସକୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ଟିଭି ସହ କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ । ବକ୍ସରେ ଆଂଟିଣା ଇନ ପୋର୍ଟ, ଆରସି କେବୁଲ ପୋର୍ଟ, ଏଚଡିଏମଆଇ ପୋର୍ଟର ଅପସନ ଦିଆଯାଇଛି । ସେହିପରି ବକ୍ସର ଆଗ ପଟରେ ଡଙ୍ଗଲ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ୟୁଏସବି ପୋର୍ଟ ଦିଆଯାଇଛି ।

Comments are closed.