କୁକୁରଖିଆ ମଣିଷ ! ଏହି ଦେଶର ଲୋକମାନେ ଗରମ ଦାଉରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଖାଆନ୍ତି କୁକୁର ମାଂସ

3

ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ କୁକରଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟ ନୁହେଁ । ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗରମରେ ଉତ୍ତର କୋରିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମଦ୍ୟପାନୀୟ ପଦାର୍ଥ ସାମାନ୍ୟ ଠାରୁ ୨ ଥର ଅଧିକ ପାନ କରାଯାଏ । ପ୍ୟୋଙ୍ଗୟାଙ୍ଗର ନିବାସୀ ବିଙ୍ଗସୁ(ବରଫରେ ତିଆରି ଏକ ସିରପ୍) ପାଇବା ପାଇଁ ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏବଂ ରେସ୍ତୋରାଁ ଗୁଡିକ ଋତୁର ସର୍ବାଧିକ ଖାଦ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ମସଲାଯୁକ୍ତ କୁକୁର ମାଂସ ସୁପ୍ କୁ ପରଷୁ ଥାନ୍ତି । ଏହା ଡାଙ୍ଗୋଗୀ ବା ମିଠା ମାଂସ ନାମରେ ଜଣା । କୁକୁରକୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ଏକ ସହନଶୀଳ ଭୋଜନ ମାନନ୍ତି । ଏବଂ ପରମ୍ପରାଗତ ଭାବେ ବର୍ଷର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଗରମ ସମୟରେ ଖିଆଯାଏ, ଯାହାକୁ ପୂର୍ବଜ ମାନେ କହୁଥିଲେ, “ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ କୁକୁରଙ୍କ ଦିନ । ”

ଲୁନାର କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଓ କୁକୁର ମାଂସ ଉପଭୋଗ କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସାଂବୋକ ବା ସବୁଠାରୁ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଦିନର ଆଖପାଖ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଏ- ଜୁଲାଇ ୧୭ ଓ ୨୭ ଓ ଏ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ । ପୂର୍ବ ଏସିଆରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଗରମ ଅନୁଭୂତ ହେବା କାରଣରୁ ବିଶେଷ କରି ଏ ବର୍ଷ ଏହାର ଚାହିଦା ଅଧିକ ଥିବା ଦେଖା ଦେଇଛି, ଯେଉଁଠି କିଛି ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ପାଖାପାଖି ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଉତ୍ତର କୋରିଆରେ କେତେ କୁକୁର ମାଂସ ଖିଆଯାଏ ତାହାର ସଠିକ୍ ଗଣନା ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଚନ୍ଦ୍ରମା ଜେ-ଏ-ଇନ୍ ଙ୍କ ପାଖରେ ପୋଷା କୁକୁର ଅଛି , ସର୍ବନିମ୍ନ ୨ ମିଲିୟନ୍ କୁକୁର ପ୍ରତିବର୍ଷ ଖାଇବା ପାଇଁ ହତ୍ୟା କରାଯାଏ । ଏହାର ଲୋକପ୍ରିୟତା କମିବା ସତ୍ୱେ । କେତେକ ପୁରୁଣା କୋରିଏନ୍ ଲୋକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି କି କୁକର ମାଂସ ପୁରୁଷତ୍ୱକୁ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯୁବପିଢ଼ି ଏହାକୁ ସାଧାରଣତଃ ନିଷେଧ କରିବା ପାଇଁ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଫାର୍ମରେ କୁକୁର ପାଳନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ । ଲୋକ ମାନନ୍ତି କି ଗରମ ଗରମକୁ କାଟେ । ସେଥିପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଦିନରେ କୁକୁର ମାଂସ ଓ ମସଲାଯୁକ୍ତ କୁକୁର ସୁପ୍ ଖାଆନ୍ତି । ଏହା ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର ମାଂସ ଠାରୁ ଅଧିକ ବଳବର୍ଦ୍ଧକ ।

Comments are closed.