ଆଜି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ! ଆଡଭାନିଙ୍କ ସିଟ୍ ରୁ ଲଢିବେ ନିର୍ବାଚନ 

37

ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍ ଶାହା ଶନିବାର ଗାନ୍ଧିନଗର ଲୋକସଭା ସିଟ୍ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖିଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ ଏବଂ ନିତିନ୍ ଗଡକରୀ ,ଶିବସେନା ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ,ଶିରୋମଣି ଅକାଳୀ ଦଳର ସୁପ୍ରିମୋ ପ୍ରକାଶ ସିଂହ ବାଦଲ ଏବଂ ଲୋଜପାର ସଂସ୍ଥାପକ ରାମବିଳାସ ପାସୱନ୍ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ରାଜଗର ଶୀର୍ଷ ନେତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତରେ ଶାହା ସମର୍ଥନ ଏବଂ ଗଠବନ୍ଧନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନେତା ରୁପରେ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖାଯିବ । ଗାନ୍ଧିନଗର ସିଟ୍ ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଲାଲକୃଷ୍ଣ ଆଡଭାନୀଙ୍କ ବଦଳରେ ପାର୍ଟିରୁ ଶାହା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ । ଆଡଭାନୀ ୧୯୯୮ ରେ ସିଟ୍ ର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ ।

ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ସମୟରେ ବିଜେପି ସହଯୋଗୀ ଦଳର ନେତା ରାଜନାଥ ସିଂହ ଏବଂ ନୀତିନ ଗଡକରୀ ଭଳି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ । ଏହି ସବୁ ନେତା ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ରୋଡ୍ ସୋ ରେ ଏକସଙ୍ଗେ ରହିବେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଶାହା ଗୁଜୁରାଟରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଗୁଜୁରାଟରେ ସବୁ ୨୬ ସିଟ୍ ପାଇଁ ୨୩ ଏପ୍ରିଲକୁ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖିଲ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ୪ ଏପ୍ରିଲ ।

Comments are closed.