କଂଗ୍ରେସ ହେଉଛି ଏକ ବୁଡିଯାଉଥିବା ଟାଇଟାନିକ୍ ଜାହାଜ , ଯେ ନିଜ ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ମିଛ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଗଜନୀ ପାଲଟିଯାଏ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

86

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କଂଗ୍ରେସର କୌଣସି ତରଫରୁ ନିର୍ବାଚନ ଭାରି ପଡିଥିବା କଥାକୁ ଖାରଜ କରି କହିଛନ୍ତି , କଂଗ୍ରେସ ହେଉଛି ଏକ ବୁଡିଯାଉଥିବା ଟାଇଟାନିକ୍ ଜାହାଜ । ସେ ରାଜଦ୍ରୋହର ଆଇନ୍ ସମାପ୍ତ କରିବା କଥା କହି ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ । ସେ ମଧ୍ୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାନ୍ଦେଡ୍ , ଲାତୁର,ହିଙ୍ଗୋଲୀ ଏବଂ ପରଭନୀର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀର ସମର୍ଥନରେ ସେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲୀରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯେଉଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଟ୍ ଚୟନ କରିଥିଲେ ସେଠାରେ ବହୁସଂଖ୍ୟକ ସମୁଦାୟ ସ୍ୱଳ୍ପ ମତଦାନ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ମଧ୍ୟବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ କିଛି ନାହିଁ : ମୋଦି

କଂଗ୍ରେସ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ ଗରିବ ନ୍ୟୁନତମ ଆୟ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟୀ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ମଧ୍ୟବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ କିଛି ନାହିଁ ଯାହାଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟବର୍ଗଙ୍କ ଉପରେ ଏହାର ବୋଝ ପଡିବ । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଅସୁବିଧାର ସମୟରେ ଥାଏ ସେ ସବୁବେଳେ ମିଛ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଗଜନୀ ହୋଇଯାଏ । ସେ କହିଥିଲେ , କଂଗ୍ରେସ ଏକ ଏଭଳି ଟାଇଟାନିକ୍ ଜାହାଜ ଯାହା ଧିରେ ଧିରେ ବୁଡୁଛି । ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ପାର୍ଟି ସଦସ୍ୟ କମି ୪୪ ସିଟ୍ କୁ ପଳାଇଆସିଲା । ଚଳିତଥର ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ଖରାପ ସ୍ଥିତିର ଡର କଂଗ୍ରେସକୁ ଲାଗିଛି । ସେ କହିଥିଲେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଯେତେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି ସେଠାରେ ଅନେକ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥକ ଅଛନ୍ତି ।

 

କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଦୁଇଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହାନ୍ତି : ମୋଦି

ମୋଦି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ, କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ସମସ୍ୟା, ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ ନକ୍ସଲବାଦର ନିନ୍ଦା କରିବା ପାଇଁ ଦାୟୀ । ସେ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ପାକ୍ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଉଥିବା ଅଲଗାବବାଦିଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛୁକ ହେବାର ମଧ୍ୟ ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକ ଦୁଇଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ।

Comments are closed.