ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁ ଥାଆନ୍ତି ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ସୁନ୍ଦର ଚେହେଁରା ସାଙ୍ଗକୁ ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ ଦେଖାଯିବା ଦରକାର, ତେବେ ଏହା ଭୂଲ! କାରଣ ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ କାହାକୁ ପ୍ରେମ କରୁଛନ୍ତି ଆଉ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତୋଟି କଥା ଉପରେ ନିଶ୍ଚୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

• ଆପଣ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଝିଅଟିକୁ ଯେତେବେଳେ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବରେ ଆପଣ ଏକ ଭଲ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଡିଓ ସହ ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧି ଯାଆନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ତାଙ୍କର ନଜର ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ।

• କୁହାଯାଏ, ‘ଯେଉଁ କଥା ଓଠ କହିପାରେ ନାହିଁ ସେ କଥା ଆଖି ସହଜରେ କହି ଦିଏ’ । ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ମନେ ରଖିଲେ ଆପଣଙ୍କର ତାଙ୍କ ସହ ଯାହା ବି ବାର୍ତ୍ତାଳପ ହେବ ଆପଣ ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଆଖି ମିଶାଇ କଥା ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କ ନଜର ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଆଉ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁ ଥିବା ପ୍ରେମକୁ ସେ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ବୁଝିପାରବେ ।

• ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବାର୍ତ୍ତାଳପ ହେଉଛି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କ କଥାର ମଝିରେ ମଝିରେ ସ୍ମିତ ହାସ୍ୟ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସହ କିଛି କଥାବର୍ତ୍ତା କରିବା ଉଚିତ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆଉ ସହଜରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଥିବା ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ପାଇବାର ଇସାରା ଆପଣ ଦେଇପାରିବେ ।

• ମନେ ରଖନ୍ତୁ, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହ କୌଣସି ବିଷୟରେ କଥା ହେଉଛନ୍ତି ତେବେ, ଆପଣ ମୁଁ, ମୋର କହିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆମର ଶଦ୍ଧକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ । ଏହା କହିବା ଦ୍ୱାରା ସେ ଆପଣଙ୍କ କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ହୁଏତ ସେ ଆପଣଙ୍କ ମନର କଥାକୁ ବୁଝିପାରିବେ ।

• କଥା ହେବା ସମୟରେ ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନରେ ଘଟି ଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଟି ମୁହୁର୍ତ୍ତକୁ ତାଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିପାରିବେ ଏବଂ କିଛି ମଜା ବି କରିପାରବେ,ଏହାଦ୍ୱାରା ସେ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର ହୋଇପାରନ୍ତି ।

• ଯଦି ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହ କେଉଁଆଡେ ବୁଲି ଯିବାକୁ କିଛି ପ୍ଲାଲିଂ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ,ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବୁଲିଯିବାକୁ ପ୍ଲାଲିଂ କରନ୍ତୁ କାରଣ, ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ବାହାରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ସିନେମା ଦେଖିବାକୁ ଯାଇପାରିବେ ଓ ସାଥୀହୋଇ ଡିନର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଆପଣ ନିଜର ମନ କଥା ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ ।