ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ତିଆରି କରିବା ଭାରି କଷ୍ଟକର । କାରଣ ଏଥିପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ଆରଟିଓ ଅଫିସ ଦଉଡ଼ିବା ପାଇଁ ବଡ଼େ । ଥରକେ କିଛି ହୋଇପାରେ ନାହିଁ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆରଟିଓ ଅଫିସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଡିଏଲ ପାଇଁ ମନଇଚ୍ଛା ଦାମ ଆଦାୟ କରନ୍ତି । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆଗକୁ ଆଉ ଚିନ୍ତା କରିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । କାରଣ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଡିଏଲ ତିଆରି କରିବା ବହୁତ ସୁବିଧା ହୋଇଯିବ । ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଜନ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଜରିଆରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ୍ ଲାଇସେନ୍ସ ପରମିଟ୍ ଆବେଦନର କିରପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆରଟିଓର ଶାସନରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗାଇଡ଼୍ ଲାଇନ୍ ଜାରି କରିଦେଇଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଚାଲୁଥିବା ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏବେ ଲୋକେ ମାତ୍ର ୨୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ସୁବିଧାରେ ଡିଏଲ୍ ପରମିଟ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ।

ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଆୟ,ଜାତି, ବିବାହ, ଅନୁଦାନ ସମେତ ଅନେକ ଅନ୍ୟ ଯୋଜନାର ଲାଭ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାର ସୁବିଧା ମିଳୁଛି । କିନ୍ତୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲୋକ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ । ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ ହେବାଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କୁୂ ଆରଟିଓ ଅଫସିର ଚକ୍କର କାଟିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆରଟିଓ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ନାମରେ ମନଇଚ୍ଛା ଆଦାୟ ଉପରେ ଲାଗିପାରିବ । ଜୁନ ମାସ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଲାଗୁ ହେବାର ଆଶା କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ମାତ୍ର ୨୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ । ତେବେ ଏନେଇ କୌଣସି ଲିଖିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଆସିନାହିଁ ବୋଲି ଆରଟିଓ ତରଫରୁ କୁହାଯାଉଛି । ତେବେ ଏପରିସ୍ଥଳେ ଜନ ସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଡିଏଲ୍ ଆବେଦନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସହରୀ କ୍ଷେତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ଗ୍ରାମୀଣ କ୍ଷେତ୍ରର ଲୋକେ ଅଧିକ ଉପକୃତ ହେବେ ବୋଲି ଆଶାକରାଯାଉଛି ।