ବଲିଉଡ୍ ବାଦଶାହା ଶାହାରୁଖ୍ ଖାନଙ୍କ ସୁପରହିଟ୍ ସିନେମା ‘ହାପି ନ୍ୟୁ ଇୟର୍’ରେ ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଡାଇଲଗ୍ ଥିଲା ‘କିସମତ୍ ଶାଲୀ ବଡି କମିନି ଚିଜ୍ ହୈ, କଭି ଭି ପଲଟ୍ ସକତି ହୈ’ । ଅର୍ଥାତ୍ ଭାଗ୍ୟ କେତେବେଳେ କାହାକୁ କେଉଁ ମୋଡକୁ ନେଇଆସେ ତାହା କହିବା କଷ୍ଟ । କାଲି ଯାହା ପାଖରେ କନା ଧଡି ଟିଏ ବି ନଥାଏ ଆଜି ତା ହାତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ସୁନା ଘଡି । ଆଉ ବେଳେ ବେଳେ କାଲିର ରାଜା ବନିଯାଏ ଆଜିର ଫକିର୍ । ଏହାର ଅନେକ ନଜିର୍ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏହାର ଏକ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଏବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ରାଷ୍ଟ୍ରପ୍ରାର୍ଥୀ ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ପାଖରେ ।

ଦିନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ରାମନାଥଙ୍କୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଆଉ ବାହାର ଗେଟରୁ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ବିଦା କରିଦେଇଥିଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ । କିନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ମାସ ଭିତରେ ପଲଟିଗଲା କାୟା । ଆଜି ସେହି ରାମନାଥ ବନିଯାଇଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଗତ ମେ’ ମାସ ୩୦ ତାରିଖର ।

ନିଜ ବିବାହ ବାର୍ଷିକି ଉପଲକ୍ଷେ ରାମନାଥ ପରିବାର ସହ ସିମଲା ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଏହି ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସେ ସିମଲାରେ ଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ରିଟ୍ରିଟ୍ ଯିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ । ହେଲେ ସେଠାରେ ପହଂଚିବା ପରେ ଗେଟ୍ ପାଖରୁ ହିଁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ରାମନାଥଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ । ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ କହିଥିଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଫିସରୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ଅନୁମତି ନାହିଁ । ଫଳରେ ବଙ୍ଗଳା ଭିତରକୁ ଯାଇ ନପାରି ଗେଟ୍ ବାହାରୁ ହିଁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ରାମନାଥ ।

ହେଲେ ଏବେ ପଲଟି ଯାଇଛି ଭାଗ୍ୟ । କାରଣ ଯେଉଁ ରିଟ୍ରିିଟରୁ ଫେରିଥିଲେ ରାମନାଥ ସେହି ରିଟ୍ରିଟକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଫେରିପାରନ୍ତି ।

ଏହା ସହ ପଢନ୍ତୁ ରାଜ୍ୟପାଳରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ! ରାମନାଥଙ୍କ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର୍ ବିଷୟରେ କିଛି କଥା

ସୌଜନ୍ୟ : ୱାନଇଣ୍ଡିଆ

Comments

comments