ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସଙ୍କ ଲାଠିର ଶିକାର ହେଲା ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଛାତ୍ର ! ଜେଏନୟୁ ପୂର୍ବ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ ।

148

ଗତକାଲି ସାରା ଦିନ ସଂସଦ ସାମ୍ନାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପରେ ଶାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ ଜେଏନୟୁ ଛାତ୍ର । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଛାଡିସାରିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜେଏନୟୁ ଛାତ୍ରସଂଘର ସଦସ୍ୟ ମାନବ ସଂସାଧନ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସଚିବଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ କରି ନିଜ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଦାବିକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱୀକାର କରାଯାଇଛି । ଛାତ୍ରସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା ଲାଠିଚାର୍ଜକୁ ନେଇ ମନ୍ତ୍ରାଳୟକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ବିପକ୍ଷରେ ତକ୍ରାଳ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଛାତ୍ରସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି ।

ଜେଏନୟୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପୋଲିସ୍ ଜଣେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଛାତ୍ର ଏବଂ ୧୫ ଅନ୍ୟ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପିଟି ଗୁରୁୁତର କରିଦେଇଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଛାତ୍ରମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ତାଙ୍କ ଉପରକୁ କ୍ରୁର ବଳର ପ୍ରୟୋଗ କରି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଥିଲେ । ଆହତ ଛାତ୍ର ଏବେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସୀତ ହେଉଛନ୍ତି । ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ଛାତ୍ର ଶଶି ଭୂଷଣ ସଂପଦଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍ ଅତି ନିର୍ମମ ଭାବେ ପିଟି ଲହୁଲୁହାଣ କରିଦେଇଛି ଯାହାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଏବେ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାରେ ଚାଲିଛି ।

Comments are closed.