ଗୁଜବ ନେଲା ୭ ଜୀବନ ! ଫଟୋ ବଖାଣୁଛି କେତେ ଭୟଙ୍କର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆର ଚେହେରା

6

ବିକାଶ ଦିଗରେ କାମ କରୁଛି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଏବେ ପାଲଟି ଯାଇଛି ହତ୍ୟାକାରୀ । ଝାରଖଣ୍ଡର ଜମସେଦପୁର ଅଂଚଳରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ଭିତରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏକ ଗୁଜବ ଖବର ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ଜଣଙ୍କୁ ନୃଶଂସ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ପିଲା ଚୋରିକୁ ନେଇ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ହ୍ୱାଟସଆପରେ ଗୁଜବ ହୋଇଛି । ପ୍ରଚାର ହୋଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ପିଲା ଚୋରିରେ ୪ ଗ୍ରୁପ କାମ କରୁଛି । ତେଣୁ ଗୁଜବକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରି ଅତି ନୃଶଂସ ଭାବରେ ୭ଜଣଙ୍କୁ ନିଷ୍ଠୁର ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା । ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗାଁର ୨ଟି ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା, ଯାହାକି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଉତ୍ତେଜନାର ରୂପ ନେଇଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏକ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଯାହା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଗୁଜବର ପରିଣାମ କେତେ ଯେ ଭୟଙ୍କର ହୋଇପାରେ ଏହି ଫଟୋରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି । ଗତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପିଲାଚୋର ବୋଲି ସନ୍ଦେହରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଶୋଭାପୁର ଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଦିବାସୀ ଲୋକେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ମାରି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବେ ଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ମହମ୍ମଦ ନଇମ। ନିକଟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଜୀବନ ଭିକ୍ଷା କରୁଥିବା ବେଳର ନଇମଙ୍କ ରକ୍ତ ଜୁଡ଼ୁବୁଡ଼ୁ ଫଟୋ ଏବେ ନଇମଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷର କାହାଣୀ ବଖାଣୁଛି।

Comments are closed.