ଜୟପୁର ବିଜେଡ଼ି ଯୁବ ସମାବେଶରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୩ଟି ବଡ଼ ଘୋଷଣା ! ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୩ ଟି ବୃହତ୍ତ୍ ସେତୁ

188

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ଜୟପୁରରେ ଆୟୋଜିତ ବିଜେଡ଼ିର ଯୁବ ସମାବେଶରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୋରାପୁଟରେ ୧୧ଶହ ୩୬ ଦଶମିକ ୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ୩୧ଟି ଜନହିତକାରୀ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ରହିଛି ତେଲେଙ୍ଗିରି ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ, ୪୧ଟି ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର, କୋଲାବ ନଦୀ ଉପରେ ହାଇଲେଭେଲ୍ ସେତୁ ପରି ଏକାଧିକ ଲୋକକଲ୍ୟାଣକାରୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ।

 

ତେବେ ଏଠାରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ ନମସ୍କାର କହି ଅଭିଭାଷଣ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କେବିକେ ଅଂଚଳର ବିକାଶ ସବୁବେଳେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରାଥମିକତା ରହିଆସିଛି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏଠାରେ ଯୋଗାଯୋଗର ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । କୋରାପୁଟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୩ଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ମୁରାଦ ନଦୀ ଉପରେ ଗିରିଲଗୁମା-ଦୁଆରସୁଣି ରାସ୍ତା ଏକ ପୋଲି ନିର୍ମାଣ ହେବ । ଏହାବ୍ୟତୀତ କୋଲାବ ଜଳଭଣ୍ଡାର ନିକଟରେ ନନ୍ଦପୁର-ଲମତାପୁଟ-ବନମାଳୀପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ଓ କୋଲାବ ଜଳଭଣ୍ଡାରେ କୋରାପୁଟ ସୁକୁ ରାସ୍ତାରେ ବୃହତ୍ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଏଠାରେ ବିଜେଡିର କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସୌମ୍ୟ ରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଆଦିବାସୀ ମଣିଷ କିଭଳି ସ୍ୱାଭିମାନର ସହ ବଂଚି ପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଉଦାହରଣ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ୫ଟି ସଂକଳ୍ପ ସୂତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି ସୌମ୍ୟ ରଂଜନ ।

Comments are closed.