ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ସାବଜୀ ଢୋଲକିଆଙ୍କ ନିକଟରେ କାମ କରିବାର ବଡ ସୁଯୋଗ । ୧୦ମ ପାସ୍ ବି କରିପାରିବେ ଆବେଦନ । ମୋଟା ଅଙ୍କର ଦରମା ସହିତ ଉପହାରରେ ମିଳିବ କାର, ଘର ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର

138

ପ୍ରତିବର୍ଷ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଧମାକାଦାର ଦୀପାବଳି ବୋନସ ଦେଉଥିବା ସୁରାଟର ହରେକୃଷ୍ଣ ଡାଇମଣ୍ଡ କଂପାନୀ ପୁଣି ଥରେ ଧମାଲ ମଚାଇଛି । ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ବି ନିଜର ୬୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାର ଉପହାର କରି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଛନ୍ତି ଏହି ଡାଇମଣ୍ଡ କଂପାନୀ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ବି ତଥା ୨୦୧୪ରେ ଏହି କଂପାନୀ ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ନିଜର ପାଖାପାଖି ୧୨ ଶହ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାର, ଘର ଏବଂ ଅଳଙ୍କାର ଉପହାରରେ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଆସିଥିଲା । ଯାହାପରଠୁ କଂପାନୀ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଯାଇଛି ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବି ଏହି କଂପାନୀରେ କାମ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି କି ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କେଉଁଠି ଓ କିଭଳି ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଠାରେ ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ କି, ଏହି କଂପାନୀର ନିର୍ମାତା ତଥା ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ସାବଜୀଭାଇ ଢୋଲକିଅ।। ।

ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା

ଦଶମ ପାସ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବି ଏହି କଂପାନୀରେ ଚାକିରି କରିବା ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ସେହିପରି ଦ୍ୱାଦଶ ଏବଂ ଗ୍ରାଡୁଏସନ ବ୍ୟକ୍ତି ବି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । କଂପାନୀର କହିବା କଥା ହେଲା କି, ମାନ୍ୟୁଫାକ୍ଚରିଂ ୟୁନିଟରେ ଚାକିରି ପାଇଁ କ୍ୱାଲିଫିକେସନଠାରୁ ଅଧିକ ହୀରା କାରବାର ସଂପର୍କରେ ଜ୍ଞାନ ଥିବା ଦରକାର । ଅର୍ଥାତ୍ ଯଦି କେହି ମାତ୍ର ଦଶମ ପାସ କରିଛନ୍ତି, ହେଲେ ତାଙ୍କର ଡାଇମଣ୍ଡର ପ୍ଲାନିଂ, କଟିଂ ଏବଂ ପଲିସିଂ ଉପରେ ଜ୍ଞାନ ରହିଛି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଚାକିରି ମିଳିପାରେ ।

କିଭଳି କରିବେ ଆବେଦନ

ଏଠାରେ ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ କଂପାନୀରେ କାମ କରୁଥିବା ୮ ହଜାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସି ଜଣଙ୍କର ରେଫରେନ୍ସ ଥିବା ଦରକାର । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ନିକଟରେ ରେଫରେନ୍ସ ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । କାହିକି ନା ଯେତେବେଳେ କାମ କରୁଥିବା କୌଣସି କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ରେଫରେନ୍ସ ରହିଥାଏ ସେତେବେଳେ ଆପ୍ଲକାଂଟଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଫର୍ମ ପୁରଣ କରାଯାଇଥାଏ । ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ ଡିଟେଲ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ । ଏହି ଫର୍ମ ଆଧାରରେ ହିଁ ତାଙ୍କର ଇଂଟରଭିୟୁ ନିଆଯାଇଥାଏ । ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ୟୁନିଟ ପାଇଁ େଓବସାଇଟକୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ । ଏଠାରେ କାରିୟର କିମ୍ବା କନଟ୍ରାକ୍ଟ ବେସରେ ଯାଇ ରିଜ୍ୟୁମ ପଠାଇପାରିବେ ।

କେତେ ଦରମା ମିଳିବ

ଏହି ଡାଇମଣ୍ଡ କଂପାନୀରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଚାକିରି ମିଳିଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମାସିକ ଦରମା ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିପାରେ । କାହିଁକି ନା ରେଭିନ୍ୟୁ ମୋଡରେ କଂପାନୀ କାମ କରିଥାଏ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି କୌଣସି କର୍ମଚାରୀର କାମ ଭଲ ରହେ ତେବେ ତାଙ୍କ ଲାଭାଂଶ ବି ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ । ଏଠାରେ ଏଭଳି ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ରହିଛନ୍ତି, ଯାହାଙ୍କର ମାସିକ ଦରମା ରହିଛି ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ତେବେ କାମ କରିବାର ସମୟ ସୀମା ହେଲା ସୋମବାରରୁ ଶନିବାର ଯାଏଁ ସକାଳ ୯ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ।

Comments are closed.