କିଛି ସମୟ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍ ! କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହକି ଓ ସିନେ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭିଡ଼

174

କନକ ବ୍ୟୁରୋ :  ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ବଢ଼ିଚାଲିଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା । ଆଉ କିଛି ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା । ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣିମ ଇତିହାସ ରଚିବ ଓଡ଼ିଶା । ଓଡ଼ିଶା ପୁରୁଷ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହ ଦେଖିବାକୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହକି ଓ ସିନେମା ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ଲାଗିଛି । କଳିଙ୍ଗ ଏଥଲେଟିକ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ବଲିଉଡ୍‌ ସଂଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ.ଆର. ରେହମାନ୍‌, ଅଭିନେତା ଶାହରୁଖ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାଧୁରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେବାକୁ ଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନଠାରୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନାହିଁ ନଥିବା ଭିଡ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି । ପାଖାପାଖି ୪୦ ହଜାର ଦର୍ଶକ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଏକତ୍ର ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ପୂର୍ବରୁ ରାଜଧାନୀର ଜୟଦେବ ବିହାର ଛକ ଠାରୁ ଦି ଓ୍ଵାଲର୍ଡ ଛକ ଜନ ସମୁଦ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ରାଜଧାନୀର ହକି ଓ ସିନେମା ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି, ହକି ଅପେକ୍ଷା ହକି ପାଇଁ ଆୟୋଜିତ ମହୋତ୍ସବ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଭିଡକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପୁଲିସ ପାଇଁ କଡ଼ା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ମାସ ମାସ ଧିର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଲିସକୁ ଆଜି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଛି ।

ଇତି ମଧ୍ୟରେ କିଙ୍ଗ୍‌ ଖାନ୍‌ ଶାହାରୁଖ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଥିବାରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କଳିଙ୍ଗ ଆଥଲେଟିକ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦେବା ପାଏ କଳାକାରମାନେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଏ.ଆର. ରେହମାନ୍‌, ଶାହରୁଖ ଖାନ୍‌ ଏବଂ ମାଧୁରିକ ଦୀକ୍ଷିତ ମଞ୍ଚକୁ ଆସିବା ନେଇ ସମସ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ଯେତିକି ନଇଁ ଯାଉଛି, କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସେତିକି ଉତ୍କଣ୍ଠା ବଢୁଛି ।

Comments are closed.