ପଦାରେ ପଡିଲା କଂଗ୍ରେସର ମିଛ ! ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ହିରୋ ଜେନେରାଲ୍ ହୁଡ୍ଡା କହିଲେ କଂଗ୍ରେସକୁ AFSPA ହଟାଇବା ପାଇଁ କେବେ କହିନଥିଲି 

415

୨୦୧୬ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ କରାଯାଇଥିବା ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ହିରୋ ଲେଫ୍ଟିନାଣ୍ଟ୍ ଜେନେରାଲ୍ (ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ) ଡି.ଏସ୍ ହୁଡ୍ଡା କଂଗ୍ରେସର ମେନିଫେଷ୍ଟୋରେ AFSPA  ହଟାଇବା ପରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ । ସେ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ରିପୋର୍ଟରେ AFSPA  ରେ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ଉଲ୍ଲେଖ ନାହିଁ ଏବଂ ନା କାଶ୍ମୀର ଘାଟିରେ ଜରୁରୀ ସୈନିକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି । ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଡି.ଏସ୍ ହୁଡ୍ଡା କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ୍ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ୪୨ ପୃଷ୍ଠାର ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବିସ୍ତୃତ ଭିଜନର ଏକ ଦସ୍ତାବିଜ୍ ପଠାଇଥିଲେ । ଏଭଳି କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜେନେରାଲ୍ ହୁଡ୍ଡାଙ୍କ କହିବାପରେ ହିଁ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ମେନିଫେଷ୍ଟୋରେ AFSPA ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରଦ୍ରୋହର ଧାରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନର କଥା କହିଥିଲେ ।

କଂଗ୍ରେସର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ଗୁରୁବାର ପିଏମ୍ ମୋଦି ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ । କୋଲକାତାରେ ଏକ ରାଲିରେ ସେ କହିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନିଜର ଘୋଷଣା ପତ୍ରରେ ମିଛ ଛଡା ଆଉ କିଛି ରଖିନାହିଁ । ମୁଁ ସେହି ଆଇନକୁ ହଟାଇବାର କଥା କହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆମର ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଆଇନ୍ ହଟାଇବାର ଫାଇଦା ପାକିସ୍ତାନକୁ ହେବ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଆତଙ୍କ ଆଗରେ ସବୁବେଳେ ନତଜାନୁ ହେଉଛି ।

Comments are closed.