କ୍ୟାବ ସର୍ଭିସ ଯୋଗାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଉବେର ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିଜ ଆପରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି । କ୍ୟାବର ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମଦ ପିଇ ଉବେର ଆପରୁ କ୍ୟାବ ବୁକ କରୁଛି ତେବେ ଗ୍ରାହକ ଜଣକ ମଦ ପିଇଛନ୍ତି ବୋଲି କ୍ୟାବ ଡ୍ରାଇଭର ଆପ ଜରିଆରେ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ପାଇପାରିବ । ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ, ଆର୍ଟିଫିସିୟଲ ଇଂଟେଲିଜେନ୍ସ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ବ୍ୟବହାର କରୁଛି । କମ୍ପାନି ଏହି ନୂଆ ଜ୍ଞାନକୌଶଳର ବ୍ୟବହାର କରିବାର ମୂଳ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି, ନିଶାଶକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଯେପରି ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନ ହୁଅନ୍ତି ।

ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଂଟେଲିଜେନ୍ସ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଜରିଆରେ ଉବେର ଆପ, କ୍ୟାବ ବୁକ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଟାଇପିଂ, ବଟନ ଦବେଇବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚାଲିଚଳନକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି କ୍ୟାବ ଅପରେଟରଙ୍କୁ ସୂଚିତ କରିବ । ପରେ ଅପରେଟର ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟବହାରକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି କ୍ୟାବ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ସୂଚିତ କରିବ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଡ୍ରାଇଭର ମଧ୍ୟ ବେଶ ସହଜରେ ବୁକ୍ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀ ମଦ ପିଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିପାରିବେ ।

ଉବେର ଆଣିବ ଉଣନ୍ତା ଟ୍ୟାକ୍ସି
ଉବେର କମ୍ପାନୀ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଉଡନ୍ତା ଟ୍ୟାକ୍ସି ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ଉବେର କମ୍ପାନି ଆମେରିକାର ନାସା ସହ ହାତ ମିଳାଇଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଗ୍ରାହକ ମାନେ ଏହି ଟ୍ୟାକ୍ସିକୁ ମଧ୍ୟ ଉବେର ଆପ ସାହାଯ୍ୟରେ ବୁକ କରିପାରିବେ । ଏଥିସହିତ ସାଧାରଣ ଟ୍ୟାକ୍ସିର ଭଡା ଯେତିକି ରହିଛି ଉଡନ୍ତା ଟ୍ୟାକ୍ସି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭଡା ସମାନ ରହିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ଅତିରିକ୍ତ ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ।