ସ୍ୱପ୍ନର ସହରର ମୁମ୍ବାଇର ବର୍ଲୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ଏକ ୩୩ ମହଲା ବିଲ୍ଡିଂରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ଏ ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଁଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ଦମକଳ ବାହିନୀର ୮ଟି ଗାଡ଼ି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି । ନିଆଁର ଭୟାବହତା ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ବଢ଼ି ଯାଇଛି ଯେ, ଏହା ଉପରକୁ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ମହଲାକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ବିଲ୍ଡିଂରେ ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏକ ଫ୍ଲାଟ ରହିଛି ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଁଚି ସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରି ସାରିଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି । ଖବର ଅନୁସାରେ ବିଲ୍ଡିଂର ୩୨ ମହଲା ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଦେଖିୁ ଦେଖିୁ ୩୩ ମହଲାକୁ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା । ନିଆଁରେ ଦୁଇଟି ମହଲା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ୯୫ ଜଣଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ନିଆଁ ଲାଗିବା ସମୟରେ ଦୀପିକା ପ୍ଲାଟରେ ନଥିଲେ ସେ ବିଜ୍ଞାପନର ସୁଟିଂ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଦୀପିକା ଏହି ବିଲ୍ଡିଂର ୨୬ ତମ ଫ୍ଲୋରରେ ରହୁଥିଲେ । ଦୀପିକା ୨୦୧୬ରେ ୧୬ କୋଟି ଦେଇ ଏହି ଫ୍ଲାଟକୁ କିଣିଥିଲେ । ଏହି ବିଲ୍ଡିଂ ମୁମ୍ବାଇର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସିଦ୍ଧି ବିନାୟକ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ । ତେବେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ବିଲ୍ଡିଂରେ ନିଆଁ ଲାଗିଲା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।